bugün

odun fırınında pişirildiğinde, kokusu yok olmuş ama lezzeti artmış olarak size geri döner. soyulması da çok kolay hale gelir: parmaklarınızla soğanı sıktığınızda, yenecek olan bölüm vıcık diye hemen dışarı çıkar. küçük soğanlar tercih edilmelidir.

yanına, yine odun fırınında pişirilmiş patlıcan, domates, yeşil ya da kırmızı biber süper gider. ayrıca sağlıklıdır.

bu şekilde yapılan yemeğe söğürme de deniyor.

(bkz: söğürme)
ulan o kadar çile çektim yine de ağlamadım, bir buna dayanamadım dediğim sebze.
(bkz: soğanla duygusal bağ kurmak)
acısıyla tatlısıyla, kah ağlatarak, kah sevindirerek hep hayatımızda olan sebze.
neredeyse tüm sulu yemeklerin hazırlanmasında başlangıç öğesidir.
ince ince, halka halka doğrayıp, tuzla iyice ovduktan sonra üzerine sumak serpiştirilerek muhteşem bir tada kavuşan demirbaş sebze.
yedikten sonra insanı yediğine pişman ettiren sebze.
(bkz: susamak susamak ve susamak)* *
kokar mokar tok tutar.
Alliaceae familyasındaki Allium cinsine dahil tüm bitkilerin genel adıdır.Özellikle Allium cepa türünü anlatmak için kullanılır ve bu anlamda "bahçe soğanı" olarak da adlandırılabilir. Yumrusu ve yeşil yaprakları yemeklere tat vermek için kullanılır.
içine girdiği yemeği adam eden sebze.
alm. zwiebel.
kokusu en güzel olan sebze.
dilimledikten sonra az yagda kavurup, biraz esmer seker ve yarim kahve fincani balzamik sirke ilave edip karamelize olana kadar pisirildikten sonra kizarmis biftek yaninda cok leziz giden garnitur.
Kuru soğan bir kaç dakika kaynatılıp içilirse öksürük keser.
herhangi ısıl işlem yapmadan doğranarak yendiğinde reflü'yü azdırabilen bir sebzedir.
(bkz: cücük)
kürtçe: pîvaz
zazaların buna bayıldığını çok kez duyduğum, beyaz ve tatlı olanı elma gibi yenilebilecek sebze.
kuru fasülyenin vazgeçilmez eşi.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
bitkiler içinde en canlı olanı soğandır bence. o kadar yemek yaparken doğradım, kimileri alışmaktan gözünden yaş bile akmıyor, ben hala durduramıyorum. bir süre sonra fark ediyorum ki soğan değil beni ağlatan, gözlerim yanıyor ama sebep kendisi değil. en canlı dedim çünkü duygusallığımı başlatıyor. her yemekte ne kadar içli dışlı olsam da kendisiyle, yaşlar bardaktan boşanırcasına akıyor hala. başka şeyleri aklıma getiriyor.
tarhana çorbası * ile tadından yenmeyen bir yiyecek bir sebze bir arkadaştır.
tazesi kurusu fark etmez. hepsi candır.
soyulur.
dünyadaki insanların % 80 ini ağlatmış, dertli bitki.
sumak, limon, ve zeytinyağı ile beraber tadından yenmez. evet harbiden yenmez ığğğ.
lahmacundan balığa, dürümden kuru fasulyeye her yemekle, yiyecekle uyan sebze. sumaklı ve limonlusu yaşama sebebidir.