bugün

(bkz: sogan kroket)
tanım: fast food tarzı yiyecek satan firmalarda yan ürün olarak satılan kızartılmış soğan.
şimdi sana sesleniyorum, soğan halkasını hiç denememiş olan sözlük yazarı/okuru. "nası yemedin ya. müthiş bişey, mutlaka yemelisin" şeklindeki psikolojik arkadaş baskılarına sonuna kadar diren. zira verdiğin paranın tek bir kuruşuna bile değmez.
evde annesinin yapacağı soğan kavurmasına burun kıvıran veletlerin yana yakıla yediği amerikan oyunu.
sanırım rahat 6 yıl olmuştur, o zamanlarda şimdiki gibi en sevdiğim yiyecek kalamar...
mc donalds'da menulerin üzerinde göz gezdirirken soğan olduğunu aklımın ucuna getirmeden halkalardan söyledim bir tek ozaman yemiştim bu naneyi.
e kalamarı bu kadar ucuza satmayacaklarını düşünmeliydim sözlük.
Daha dun gece evıme konuk olmus, nasıl yapıldıgını merak ettıgım guzel yıyecek.
iri bir soğan halka halka doğranır, nişastaya batırılır ve sonra yumurtaya batırılır. daha sonra tekrar nişastaya batırılıp kızgın yağda kızartılır. sonra afiyetle yenir.
en yakın arkadaşı sarımsaklı mayonezdir.
tadı mükemmel olan yiyecek.
burger king'den sırf bunun için sipariş veriyorum lan süper bişey.
Mayonezle en iyi giden lezzettir .
Ranch sosla lezzetine lezzet katandır.
Bazen sadece onu almak için gittiğim yiyecektir. Adamlar çok güzel yapmış be abiiii..
tuz, yağ, süt, kabartma tozu, yumurta ile evde yapılabilme imkanı varmış. Mikserde karıştırıp, soğana yedirip kızartılıyormuş. Tadını yaptıktan sonra yazarım.
eskişehir' deyseniz mutlaka pino' dan yiyiniz.
Sos olmadan yiyemediğim fast food.
Muthhıs kılo yapar.
hiç sevmedim sevemiyecem arkadaş, zaten soğanla aram yok. o ne beea
BARBEKÜ SOSLA MUHTEŞEM GiDEN FAVORi FAST FOOD YiYECEĞiM.
dışardan güzel gözüken ama yedikçe mide bulandıran atıştırmalıklar.
Çoğu kişinin aksine benim sevmediğim şeydir.
sevmem, tatsız tuzsuz bir şeydir. gidin soğan alın alacağınıza. havanız olsun diye kapitalizme para kazandırmayın. kazandıracaksanız doymak için yapın bunu.
domates ve ekmekle yenilendir.
iyi kızarınca tadından yenmez. evet.
sıcakken öyle ahım şahım olmasa bile gideri vardır. ancak soğukken asla...
tehlikelidir, range sosuyla kafa bulmuş bir soğan halkası size cebinizdeki son 5 liği bile harcatabilir.
biranın yanında güzel gidiyor hele ki içtiğiniz bira öyle saçma sapan klasik efes tuborg falan değilse. malum bizim türkler bira yapmayı da bilmiyor.