bugün

aha başlığı açılmamış lan hemen kapayım.

sony'nin çıkarttığı yeni telefon modelidir.

edit: hafızası 8 gb imiş. o yüzden maalesef çöp.

not: hafıza kartı diye bişey var sığır demeden önce hafıza kartına oyun ve uygulama kurmanın ne kadar zahmetli olduğunu bi düşünün.
aslında xperia z alma niyetim vardı fakat hem boyutları hemde 1850 tl fiyatı beni beklemeye zorluyordu. belki daha küçük boyutlu zl gelir diye bekliyordum fakat türkiyede satışa sunulmayacak olması beni hayal kırıklığına uğrattı. ah ulan sony bunca yıllık birlikteliğimiz var beni anlayıp şöyle 4.6 inc 8 mp kameralı bi telefon sunamadın piyasaya derken bu yavruyu gördüm internetten. teknik özelliklerine bi baktım inanamadım. 4.6 inc bravia engine 2 teknolojisiyle taçlandırılmış 319 ppi ekran, 1 gb ram, bağımsız çift çekirdek 1.7 ghz işlemci, 8 mp exmor rs full hd kamera 1080 p video çekebilme, hdr sayesinde test ışıkta mükemmel çekim. alüminyum kaplama kasa, 2330 mah batarya, pil stamina modu ile daha uzun şarj ömrü. hayvansın olum sen. bekle beni yavrum bir kaç güne sana zorla sahip olacağım.
edit:zorla sahip oldum çünkü sony centeri her arayıp satışa çıkıp çıkmadığını sordum sonunda aldım. ilk izlenimlerim olumlu tek problem 8 mp kamera düşük ışık seviyesinde istenileni veremiyor. hızı muazzam, stamina moddda bir gecede sadece yüzde bir pil tüketiyor çok stabil. ekran kalitesi sony kalitesini yansıtıyor beklentileri fazlasıyla karşılıyor. oyun performansı gayet iyi nfs most wanted da en küçük bir kasma yok. rehberin geç açılması gibi bir problem kesinlikle yok oyununun içinde bile olsanız home tuşuyla ana sayfaya dönmesi bir oluyor. kullandıkça izlenimlerimi paylaşırım.
sony xperia ups lardan sonra farklı bir görünümde ancak barı benzer şekilde taşıyan bir model. s modelindeki gibi sadece beyaz ışık vermiyor. güzel bir hadise olsa da s modeline de yapmak zor olmazdı herhalde.
alalı bir haftadan fazla oldu, tasarım olarak şık. hızı iyi ve akıcı bir arayüz.

eksi yönlerini belirteyim; bataryası 1 günde bişey yapmasan dahi bitiyor ve sadece internette bile dolaşsan batarya çok ısınıyor el yakıyor resmen.
sonra ön kamerası çok kötü piksel koymamışlar resmen.
fiyat performans kıyaslamasında en makul telefondur. satışa çıktığı ilk gün aldım ve beklentilerimi sonuna kadar karşılıyor.
sabah evden çıkıp işe giderken yanıma şarj aleti aldırmıyan telefon. %100 ile çıkıp akşam 6da eve geldiğimde %10 şarjı kalıyor bence gayet iyi. fiyat/performans açısından rakiplerinin bikaç adım önündedir. yalnız çözemediğim bir sorunu var. sonylerin hepsinde mi var bilmiyorum ama instagram, snapchat gibi programlarda whatsapp daki ifadeleri kullanamıyorum. yani öyle bir seçenek yok. liseli gibi * * falan koymak zorunda kalıyoruz. varsa bu sorunun çözümünü bilen beri gelsin.
çok beğendiğim telefondur. fiyat/performans olarak çok avantajlıdır. özellikle veri aktarım hızı iyidir. not: xperia s mi satıp bu modelle devam etmek isterim. (bkz: dolar yükselmeseydi iyiydi)
telefonu alalı bir hafta oldu.
hala şarj olayını anlayamıyorum.

gece 00.30 sa %100 iken sabah 8 de %75 lere düşmüş buluyorum.

hem de hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen.

var mı bunun çözümü.
Xperia L'yi bozduğum için garantiye göndermiştim. Daha sonra bunu yolladılar 3 Ağustos'ta elime geçti bugün tekrar garantiye gönderme kararı aldım.

Sürekli hata raporu veriyor olması, ekranın bir kısmının hiç tepki vermiyor olması, çabuk ısınması, ekranın her gün en az bir kez kararması... Amk ya...