bugün

Ana işlemci Ünitesi: 22 nm, 3.2 ghz'lık 16 PPE ve 128 SPE destekli gelişmiş bir Cell işlemcisi
Grafik işlemci Ünitesi: GK104 Kepler Mimarisi tabanlı, 2 Ghz'lık 22 nm, Nvidia/Sony "Quantum Leap"GPU
Bellek: 10 GB XDR2 + 10 GB GDDR6
Hard Disk: 250 GB ve 320 GB
işletim Sistemi: Sony Aether GUI
Çözünürlük: 3840x2160 çözünürlükte 2D ve 1080p olarak da 3D görüntü desteği

Söylentilere göre özellikleri bunlar olabilirmiş ben daha playstation 3 alacağım.
analistlere göre 2013 te kick out olabilitesi yüksek olan cihaz.
hiç bir zaman "iyi bir bilgisayar" ın yerini tutamayacak olan oyun konsolu.
controller pad concept;
görsel
bu da bir başkası;
görsel

kaynak;

http://playstationgang.co...-late-2013-says-analysts/
sanılanın aksine toplam satıştada yıl içi satışlardada xbox ın milyonlarca fersah gerisinde olan cihazın sözde yenisi.

mesele grafik motoru , çekirdek bilmemne değildir yeğen mesele "fikir" dir. sen bir god of war a daha ne kadar grafik koyabilirsinki? unchartede daha ne kadar efetk basabilirsinki? grafik dediğin en sonunda insan gözünün algılama sınırı kadar gelişebilir. ellerinde yeni oyun fikirleri varmı? yaratıcı birşeyler geliyormu artık akıllarına? hayır.
God of war ascension ile cikacagina inandigim 4 nesil konsol.
Çıkmasını büyük etki yaratacağını düsündüğüm konsol.
umarım çıktığında ps1 den ps2 ye, ps2 den ps3 geçişte olan grafik cümbüşünün bir benzerini yaşarız. ps3 ile coşan grafiklerin ps4de gerçeğin kıyısından geçmesi lazım artık ki insan gözüyle farkı anlayamayalım, tabi iş grafikte bitmiyor zira 8bit de olsa hala goal 3 ün sağladığı eğlenceli oynanışı sağlayan bir oyun yok.
Görüntü olarak 3 boyutla oynanacağı beklenen sony ürünü.
Göz hareketleri ile kontrol sağlayabileceğimiz bu kontrol sistemi ile Kinect gözlük projesini kopyalayacak olması muhtemel playstation sistemidir.

Sony bu konudaki çalışmalarına 2011’in ilk çeyreğinden beri devam etmektedir.

ürünle ilgili sözde patent; görsel
vay amk. başlık 2006 da açılmış.
bu yıl sonu çıkacak hayırlısıyla.
1tb dahili hafıza ve 3d olsa iyi olur.
yanında 2-3 tane oyunda versinler bari.
sim kart girişi olsa da şu avea sınırsız internetimle bol bol oyun ve film indiririm.
yine copy-edit-paste sistemiyle çok iyi şeyler sunacak üründür. bildiğiniz gibi wii remote u kopyalarken çok daha iyi bir şey ortaya koymuşlardı. kinect için de aynı şey geçerli olacaktır.
chip dergisinin yalancısıyım, sözde bir yetkili rakibimizden önce çıkarıp niye sonra onların daha iyisini çıkarmasını bekleyelim ki demiş, yani xbox720 çıksın biz de çıkarırız dert etmeyin, elimiz armut toplamıyor demişler. tahminim 2015 de çıkacağı tabi bir kaynağa dayanmıyor bu tahmin sadece sonuçta belli de olmaz, bir bakmışız 2013 sonunda ikisi de çıkmış, zaten yayılması oyunlarının çoğalması bile 2-3 yılı buluyor, ps3 çıktığında alınabilecek bir futbol oyunu bile yoktu.
sony'nin artık 'daha fazla ne yapabilirler olm' dedirtecek amiral gemi oyun konsoludur. Playstation 3, günümüz görüntüleme teknolojilerinin neredeyse hepsine sahip, ne ekleyecekler ki yeni modele?
çıksa da playstation 3 alsak *
20 şubatta duyurulacağı iddia edilen konsol hatta sene sonunda çıkması planlanan bazı oyunlar bu konsol için hazırlanıyormuş. oyun ve bilgisayar sitelerinin yalancısıyım, benim tahminim açıklanması için erken olduğu ama ps3 de grafik anlamında çıkmaza girdi artık, artık milletin telefonunda bile 720p oyun oynayıp, 1080p video izleyebildiği düşünülürse. insanların uzun süre 720p çözünürlüğe ve bilgisayarlara göre kısılmış grafiklere sahip oyunlara sahip ps3 e tahammül edeceğini sanmıyorum.
Çıksa da "3"ün oyunları ucuzlasa dedirten yeni nesil konsol.

Xbox fan-boy'larını bilmem ama yıllar yıllar önce Türkiye pazarına giren sony'nin hem biraz markalaşmasından hem de biraz kullanıcılarının vefasından dolayı yeni nesil xbox'a karşı deli satacağı, ezip geçiceği alet.
2014'te çıkar diye tahmin ediyorum. böylelikle 3'ün sıfır fiyatı 350-400 tl'ye kadar düşer.
8 çekirdekli olmasını beklediğim mükemmel cihaz.
20 şubat gecesi PS meeting'de kesinlikle tanıtılacak alet.

IGN gibi büyük sitelerde toplantı canlı olarak yayınlacak. Ayrıca donanımhaber'in forumlarınada uğramanız tavsiye olunur, teknoloji severler adına güzel muhabbetler dönecek.
yarın duyurusunun %99 ihtimal yapılacağı konsol. ben de önceden "2015'den önce çıkmaz kanka" diyen tayfadaydım, ama bu yalan oldu tabii. artık bu kadar curcuna çıkardıktan, bu kadar video falan paylaştıktan sonra açıklamama gibi bir durumları yok.

yani kısacası yarın açıklanmama gibi bir durum yok. artık ne zaman çıkar onu allah bilir. yine bir tutmayacak tahmin sunayım. 2014 diyorum ben. var mı indiren? *
yarin aciklanmazsa gta v'ten sonra ikinci darbeyi yiyecegimiz alet.

ben aralarinda bir baglanti oldugunu dusunuyorum. o baglanti da cog guzel oldu... yok oyle degil, bence gta'nin cikisi ps4 un aciklanmasi ile alakali ertelendi.

Ve buna gore mantik yurutursek, gta 5 eylul ayinda cikacagi icin ps4 te agustos-eylul gibi satisa sunulabilir diye dusunuyorum.
bu gece tanıtımı yapılacak oyun konsolu, hadi bakalım sony ps2'de yaptığın gibi hayretler içinde bırak bizi.

Edit: tanıtım yarınmış, yanlış alarm.
19.02.2013 tarihinde oynanan şampiyonlar ligi maçlarında playstation reklamında ilk duyan olmak için bekle ve bugünün tarihi yazıyordu. bekleyelim ve görelim.
benim gibi ps1'de kalanlar için ne olursa olsun yeniliklerle dolu olacak olan oyun konsolu
Yakında çıkması beklenen Sony'nin oyun konsolu.

Edit: imla.