bugün

high definition ya da full-high definition tv olmadan ps2'den cok farkı olmayan son kreasyon oyun konsolu.
muhtemelen ps 10 a kadar buldukları teknolojiyi,her iki üç senede bir bize süper fiyatlara kakaladıkları teknolojik oyun makinası.
oynanasıdır,zevkten dört köşe olunasıdır,vazgeçilemezdir o ayrı.
görüntüleri ile beni şoke eden oyun konsolu.
full hd bir tv'ye hdmi kablosuyla bağladıktan sonra televizyonun kontrastını arttırın,yemeyin,oynamayın,yanında yatın.
2008 başı gibi en büyük rakibi xbox 360'ın da resmi olarak türkiye pazarına girmesiyle birlikte fiyatının biraz daha düşeceğini tahmin ettiğim konsol. full hd televizyona o kadar para bayılamam diyorsanız 400-500 ytl ye alabileceğiniz kaliteli 22" lcd monitorde işinizi layıkıyla görecektir.
pes 2008'i oynadığınız vakit o kadar canlı ki sahaya inip kendiniz oynuyormuş hissine kapılırsınız bir an önce!
gövde gösterisi yapmaya başlayan oyunlarıyla beni iyice kendine çeken konsol. Her an gidip alabilirim bir adet. Lakin,

(bkz: uncharted drake s fortune)
(bkz: gran turismo 5 prologue)
(bkz: burnout paradise)
40 gb lik versiyonunun fiyatı 800 liraya kadar düşmüştür ama bu versiyonu play station 2 oyunlarını desteklememektedir.
60 gb lik versiyonlarının spot olarak 725 liraya satıldığı konsol. iki gündür başından kalkamıyorum, adamlar resmen yapmış. Gerek interaktivite olsun gerek oyunları olsun resmen bir başyapıt.
29 Nisan 2008 tarihinde gta 4'ün çıkması ile birlikte artık iyice pazara hakim olmaya başlayacak ultramultisüper alet. Gerçi onun ardından da mgs 4, killzone 2 ve gran turismo 5 i bekleyeceğiz deli gibi.
40gig'lik versiyonu yasal olarak 500 ytl'ye alınabiliyor yeteri kadar şanslı iseniz.

benim konuşmak istediğim konu ise antialias. tamam, bilmemkaç inç lcd'lerde hd vermek zor iş. ancak gözüm aa arıyor. aradığında bulamıyor, bulamadığında üzülüyor.

üzülmek ister mi insan böyle bir ürün sahibi iken?

"aramamak lazım" diyorlar. evet, aramamak lazım, ama aranıyor işte. "en iyi konsol pc'dir" dallama hipotezini tekrar gündeme getirmek adına; diyorum ki 800 - 900 ytl verip bunu almayın. 1 milyarla bilgisayarınızı güncelleyin. açın 16x aa'nızı, getirin 21 inç lcd'nize...

bizi bu hale getirenler utansın. ama gözümüz aa arıyor...
rakiplerini ezim ezim ezmiş oyun konsolu.
Şimdilik cama ekmek bandıran konsol.
playstaion 2'sini getirene büyük indirim sağlamadıkları vakit gidip 700-800 vermenin pek de kolay olmadığı konsol. işin kötü yanıysa şu ki yeni oyunların çoğu artık ps3 için çıkmakta. muhtemelen 2-3 yıla kadar emektar playstation 2 'mizin üzerine dantel örtüp bir köşeye koyup bu meretin iyice ucuzlamasını bekleyeceğiz. hayır yeni bir splinter cell oyunu oynayamayacak olmak kötü koyuyor adama sözlük.
yılın ilk çeğreğinde sony'i zarara uğrattığı düşünülen istasyon-ül oyun.
v2.4 firmware update i ile Cross Media Bar a oyun içinden erişim imkanı sağlyacak oyun konsolu. böylece xbox live a bir adım daha yaklaşması bekleniyor.
hala kırılamaması ile öğrenciyi canından bezdiren alet. orjinal oyun almak ve değiştirmekten anamız ağladı sesleri duyulmakta her yerden. sadece grand theft auto iv için bile alınacak alet.
nintendo wii varken yanına bile yaklaşılmaması gereken alet.
2.40 güncellemesi bazı sistemlerde sorun yatattığından dolayı geri çekilen oyun konsolu.

(bkz: sony playstation 3/#3554244)
firmware 2.41 i sunulmuş oyun konsolu. talimatlar için:

http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=13947
insanın kanını çeken, gözlerini dolduran makina. * * *
o kadar masraflıdır ki hd lcd tv bile aldırtabilir ama herşeyiyle kendisine bağlar. (bkz: playstation home)
oyunlarının bir an önce kırılmasını beklediğim konsol harikasıdır.

edit. beklemeye daha fazla dayanamadım neyse ki dayanamamışım *
hayallerimi süsleyen, bir plazma tv ile birlikte alınacağında; düz hesap 2 bin liraya mal olan güzellik. gerçek oyunu oynayabilmek ihtiyacınız olan konsol, bilgisayardan bütün oyunları sildirip müziklerinize ve diğer programlarınıza da yer açmakta.

daha playstation macerası yaşamadım, hiç oynamadım. ama sanıyorum ki, pes'te attığım pasların yerini; ortadaki yuvarlak zımbırtılar sayesinde daha rahat ayarlayabileceğim. a'ya basınca top dağlara taşlara gitmeyecek, gerekli ayarlamayı yapıp, topu tam adamın önüne atabileceğim. geçen gün oynarken aklıma geldi. ne bileyim, youtube'da bilgisayar-ps karşılaştırmalarını görünce anladım ki, ps'de çok daha farklıymış.

daha alamadık o ayrı. iddaa kuponlarıyla almayı deniyorum, ama yatan kuponlara bastığım parayı toplasan 5 ps alınırdı herhalde.
2.70 güncellemesiyle eklenen özellikler şöyle:

oyun sırasında veya dışında psn listesindekilerle text chat
textler için kopyala yapıştır
müzik için Dynamic Normalizer
filmleri dışardan bir harddiske yedekleyebilme
max. mesaj eklenti boyutunun 3 mb yükseltilmesi