bugün

sağlıkta çağ atladığımızın kanıtıdır.

maden ocağı olan yerde, yangınlar çıkan bu ilçenin devlet hastanesinde dile getirilmesine rağmen yanık ünitesi yok. neden? rant yok çünkü orada. rantın olmadığı yerde de akp yok.

MHP Milletvekili Erkan Akçay bunu 2013 yılında gündeme getirmişti, sonuç?

görsel
Maden ocağı var, yanık ünitesi yok!!!
Hastane var, doktor yok...
Şoför var, ambulans yok...
Hasta var, yatak yok...
insan var, saygı yok...
Tüüüühhh!!! Sizin kalıbınıza...
evet somada yaşayan biri olarak söylüyorum daha birkaç hafta önce yine bir özel madende patlama oldu bir kişi yaralandı ve helikopter ile kocaeliye kaldırılmıştı. şimdi yaklaşık 200 kişi yaralı var ne mutlu bize ki yangının etkisi hava verilerek az da olsa azaltıldı eğer yangının etkisi büyük olsaydı o 200-300 kişinin çoğu yanarak ölecekti. anlamıyorum ben türkiye'nin %5'ini üreten enerji santralinden biri ile linyit kömürü çıkarılan birçok madeni soma'da iken nasıl bir önlem alınmaz?
hızlı çalışan, gelişen ve büyüyen türkiye'nin aşırı hızda büyümedenn dolayı es geçtiği durumdur.

ee şimdi yoksa yok! ne yapsın adamlar! o kadar hızlı gelişiyor ki ülke, böyle küçük üniteler!, tedbirli işletmeler!, vs küçük işlerle ilgilenmeye fırsatı yok hiçbirinin.

yanık ünitesi yokmuş! o da bir şey mi yahu!

devlet büyümüş, öleni kalanı bilgisayar ekranından teşhis imkanı bile sunuyorlar!
hele hele en önemlisi ölenleri felan jet hızıyla enkazdan çıkarabiliyor devlet.

ben demiyorum, aşağıdaki linkte yer alan el kaldırma makinesi diyor:

http://odatv.com/n.php?n=...lar-alinmislar-1405141200
çünkü oraya yanık vakası değil diri diri gömülenler geliyor dedirten durum.