bugün

(bkz: sosyal liberalizm)

içi boş ideolojilerden biridir.
liberalizmin özüdür. geldiği en iyi noktadır. günümüzde fırsat eşitliğinin oluşturulması için en iyi fikirleri sunan liberalizmdir.

özgürlük kimseye ağır gelmemelidir.
garip bir kavram. sol demek emek-sermaye etkileşiminde emekten tarafta olmak demek. hem sol hem liberal nasıl olunuyor?

anladığım kadarıyla herhangi bir nedenden ötürü kendine sosyal demokrat demek istemeyenler kendini böyle tanımlıyor, en azından Türkiye'de böyle. sol liberalmiş, ay götüm. sen kendini sosyal demokrat hissetmiyorsun diye eğip büküp siyaset literatürüne yarak gibi bir kavram kazandırmamız gerekliydi çünkü.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Sosyal_liberalizm

kastedilen buysa kendinize orta liberal falan deyin aq, sağ parçanın ortaya yakın tarafındasınız diye solcu mu oldunuz?

Liberal truva atlarına bak hele.
Liberalin anlamı da bik bik. Her iki siteye de baktım. Dediklerimi yanlışlayan bir şey yok. Sağ da sol da insan haklarının süzgecinden geçti. Bugün siyasi liberalizmin savunup da solun savunmadığı kaç tane siyasi hak ve özgürlük kaldı? Zemin başka artık.

Hadi o da bir kenara Senin sosyal demokratlardan farkın ne sen bana onu söyle. Sol liberalmiş, ters ayaklı kanat forvet sanki bana.
Şahsımın yeni benimsediği ideoloji.

Herkese özgürlük isterler.

islamcılara da eş cinsellere de.

Liberalizm'in ekonomik anlamı dışında bir diğer anlamı daha vardır o da özgürlükçülüktür.
Bireysel özgürlükleri savunurken aynı zamanda toplumsal adalet ve eşitliği de öncelikler arasına koyan, toplumsal yapıların adil olmasını sağlamak için devletin aktif rol oynamasını destekleyen ve aynı zamanda sınırlı bir hükümet rolü benimseyen sosyal liberalizm olarakda bilinen ideoloji kesinlikle şüphesiz.. Herkese özgürlük isterler demokrasi karşıtları ve özgürlükleri kısıtlayanların bile..