bugün

msn'de bulunup da sözlükte bulunmayan muhteşem icat webcam'in sebep olduğu harekettir.
zaman zaman her erkeğin başına gelebilecek durumdur. zira yanında kız arkadaşı varken başka bir kızla selamlaşıp, sıkı fıkı olmak her yiğidin yapabileceği şey değildir.
yüzünü görünce tiksindiren ama muhabbeti güzel olan kıza yapılan işlermdir.**
gerçek hayatta insani ilişkileri iyi olmayan bireyin msn'de cevval kesilmesi hali. karşı cinse karşı olan zaafını sanal ortamda tatmin etmek gibidir. aynı adamı kızın karşısına hemen o an götür bırak iki kelimeyi bir araya getiremez allahü alem. kardeşim hele bir dur. çevreni yokla. tıpkı gerçek hayattaki gibi.
aynı durum facebook içinde geçerlidir. yüzüne bakmadığın insanı arkadaş olarak eklersin. çok sosyalsin ya. ezik seni.
yüzyüze konuşmaya cesaret edilemeyen, veya konuşulamayacak derecede itici olan kızlara yapılacak eylemdir.
acınası durumdur. çok acırım bu insanlara. bir de bu işi yapan insanların genelinde bir şizofreni söz konusudur. şöyle ki, msnde kızla konuşurken, kızı tavlamış gibi hisseder kendini. "oğlum bu kız var ya bana hasta" derler. gerçekten de inanırlar buna.

oysaki bu kızlar, bu oğlanların ne mal olduklarını bildiklerinden aslında msnde bile sallamazlar onları. ama msnde bu oğlancıklara değişik bir kendine güven geldiği için, kızlara selam verirler. kız da napsın, kendi taş da olsa kalbi taş değildir, iyi niyetlidir, oğlancığımızın kalbini kırmak istemez, karşılık verir. bu karşılığı gören oğlancık gaza gelir, dünyanın en fakır* insanı sayar kendini. bu gazla, yazar da yazar kıza.

kız bunalır tabi, sıkılır bu durumdan. çocuğun kalbini kırmıycak bir bahane bulur. mesela duşa girecektir. "duşa giricem ben, sonra konuşuruz bye" yazar, çaaaaat diye engeli koyar oğlancığa. ama oğlancık ne bilsin engeli? "oğlum kız sonra konuşuruz dedi, demekki bu işin sonrası da var, ayarttım oğlum kızı" der.

o gece yüzünde mutlu bir sırıtışla yatar yatağına. yarın olur, kızı uzaktan görür, ayaklarının bağı çözülür, paniğe kapılır. yanında bir arkadaşı varsa ona döner, onunla konuşuyomuş gibi yapar, sanki konuşurken arkadaşının yüzünden başka yere bakamıyormuş gibi. kızın yanından geçtiğini hisseder, ama ona bakamaz, arkadaşıyla konuşuyordur çünkü! kızsa onun varlığını bile hissetmez.
asosyal insan modeli.
yurdumun , asosyal,abazan gençlerinin , utangaçlıktan olsa gerek ; kızla konuşamama durumudur.Tabi yurdum abazanı pes eder mi ? Arar bulur kızın msn adresini , konuşmaya başlar ve olaylar gelişir.
utangaçlık. internetin kazandırdığı özgüven. özetleyicidir.