bugün

kişi kız ise tabiki benim yatağımda.

ama erkekleri almıyorum.
hastane; 24 saat açık,
kilise; kapısına geleni çevirmiyorlar,
cami; imamı tanıyorsanız izin veriyor, yoksa yatsı namazından sonra kapı kilitli,
nöbetçi eczane; size güvenirse içeride misafir olabiliyorsunuz ama uyumak zor,
hava alanı, karakol.
7/24 açık olan üniversite kütüphaneleri oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.
Camiidir, denendi ve onaylandı.
eğer güvenli bir semt ise birazda ıssız bir yerinde bir park bulursan kenarda pek görünmeyen yerine yat.yoksa kütüphaneler mantıklı.
Mervelere gitmeyin
Merveler kötü
Merveler zalım.
uyumam.
yazsa fazla sıkıntı olmaz cüzdanı telefonu üstümden çalarlar diye uyumadan önce bir yere gömer,çimenliğe kıvrılıp uyurum.kışsa sıkıntı var demektir kapalı bir alan olması mutlaka gereklidir.ya inşaata falan gireceksin ki rüzgarı yağmuru soğuğu bir nebze olsun keser ya da her gördüğün kulübe depo trafo tarzı yerleri tekmeleyeceksin ki belki tesadüfen açılır.
Bank klişedir ama olabilir ayrıca apartman kapısı açıksa çatı katı makbuldür çimler ıslak değilse oralarda olabilir.
küçük çaplı bir hırsızlık ile nezarette uyumak mantıklı olabilir. çıkınca parasını ödeyip durumu anlatırsın vicdan azabı da olmaz.
Otogarlarda hep uyuyor insanlar. Demek ki oralarda uyunur.
(Bkz:poker necmi)
Bank bunlardan biridir.
Cami, mescid.
Cami iyi bir seçenek.
Mezarlık denemeyin.
Havaalanları da fena sayılmaz.
Otogar' dır.
cami, kahve, bank
otogar en doğru seçenek. cami, mescid ıvır zıvır da olabilir ama oraları denetliyorlar, kontrol ediyorlar yakalanırsanız çıkartılar dışarı.

ben 2018'de kuşadası'ndayken 5 kuruş param yoktu, kalacak yerim de yoktu. oranın otogarında oturma yerleri, ve iç tarafta bir tane büfe, kafe tarzı biryer vardı. 24 saat çalışıyordu diye biliyorum. 2 poğaça alıp yedikten sonra, kafamı masaya koyup uyumuştum. o büfeyi işleten abi de bayağı iyiydi, oturduk, anlattık uyumama da pek bir şey demedi. hatta sıcak çikolata da ısmarlamıştı : ) şanslıysanız böyle birilerine de denk gelebilirsiniz. telefonumu da şarj etmiştim. yaz aylarıydı tabi. kışın olsa biraz daha zor olur ben o civara yakın bekleme yerlerinde de uyumuştum. enteresan bir seyahatti. 1 haftalık izmir - kuşadası maceram.

otogarlar 24 saat çalışmakta. güvenlikler var ama fazla karışmazlar. gidersiniz koltuğun tekine uzanırsınız.
Duruma göre havalimanı da olabilir.
beyler camilerin kapısı gece kilitlidir.
Mezarlık,duamı eder Allah rahatlık versin der uyurum.Çok köpek oluyor ama zararsızdırlar bir iki kafa okşama belki bir arada uyunur.
sabahçı kahvesi. ekmek fırını. mahalle karakolu.
kışsa işiniz yaş ama onun da çözümünü buldum büyük otellerin işci apartları var rica ederseniz bir yere kıvrılır yatar karnınızı bile doyurursunuz.

adamları soyarsınız siz şimdi.
eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek
Telefon kulübesi olabilir.

görsel