bugün

hayvan besleyenlere, koruyanlara birakin hayvani once insan diyen, ama herikisine de el uzatmayan insanlarin sacmalamasidir. kosemize kurulup hayati elestirecegimize, yasamaya baslasak ne guzel olur.
açları doyurmak devletin görevi değil miydi en son?
Hayvanların da canlı olduğunu unutmamaktır.
hayvanları dışlamayalım ama.
tinerci, madde bağımlısı, temelinde tembel olan kişilere bakmak ahmaklıktır.

onun yerine kedi bakarım daha iyi.
sokakta aç insanların olmasına vesile bir cb beslemekten daha insanca olanıdır. rabbim ona da bana da can vermiş, hor görmek ne haddime?
ister sokaktaki insanlara yemek verin ister sokak hayvanlarını besleyin ister ikisini de yapın. Ama oturduğunuz yerden atıp tutacağınıza kalkıp birini yapın kardeşim. yeter ki şu soğuk kışta bir canlıya hayvan veya insan yardım edin. sonra herkes bildiğini okumaya başkasının yaptığını yetersiz veya gereksiz görmeye devam edebilir.
sokakta aç insanlar var iken saraylarda oturanların yanında kötü görülmemesi gereken insanlardır.

hayvanların yaşam alanlarını inşaatlarınız ile doldurup, köpekleri koruma amaçlı olarak evcilleştiren, kedileri fare tutması için evlere alınıp evcilleştiren atalarınızın utanması gereken durumdur.
Birini bile yapmayıp isyat etmedikçe sorun değildir. insanları da besleyrlim, hayvanları da daha guzel değil mi?
Ikisi de canlıdır.
(bkz: soğukta aç hayvanlar dururken insanları beslemek)

dünya'nın tek fazlası insan, emin olabilirsiniz.
insan aç olduğunu söyleyebilir, bir şekilde yardım bulabilir. Ama hayvanlar, birtakım orospu çocukları tarafından işkence görmeye, "barınma" sağlaması için inşa edilmiş hapishanelerde dövülmeye, zehirli etler ve yiyecek artıkları ile zehirlenmeye mahkumlar!
hayvan dururken insana acımak şaçma olurdu. aynı anda bir adam bir de kedi yavrusu sokakta karşıma çıksa, kedi yavrusunu kapıp kaçarım
Hayvanlara artık çer çöpleri veriyoruz. Onlara yetiyo.
Gerçi serçelerim için tayvan yapımı ince pirinç alıyorum.
kimseyi alakadar etmemeli olandır. kimse kimseyi yargılayamaz. herkes kendi vicdanından sorumlu.
Kemalistlerin yaptığı eylem.
kusura bakmayın ama birazcık etrafa oynamaktır. hayvan severliğin fazlasını yapanlar şova kaçıyor. insan varken öncelik insanın. evet.
insana yardım edilir, hayvan beslenir.
Bunlar farklı iki kavramdır.
Benzerlik göstermezler zira boyutları birbirinden apayrıdır.
seni sadece seçim zamanı makarna, kömür ile besleyenler düşünsün..

hayvancağızlar nasıl olsa oy vermiyo dimi ?!

ne yersen ye şimdi !

sokak kedisine mi sordun akepeye oy verirken ?

gittin trafoya bile soktun kediyi !

farketmez,

biz sokağa yemek bırakalım da,

belki bazı çomarlar (!) da beslenir..
sokaklarda aç insanlar varken sırf yandaş diye ihtiyacı olmadığı halde belli kişilere devletin parasını dağıtan hükumet kadar kötü insan değildir.
sokaktaki insanları potansiyel akpli olark gördükleri için olabilir. ama şunu unutmamalılar, sokaktaki insanı sen doyurursan onlarıkendi siyasi görüşüne ikna etmen kolay olur.
Kim ne düşünür bilmiyorum.ilgilenmiyorum da. Her insan kendi adına eylemlerinin sorumluluğunu almalı. Benim için benim düşüncem önemli. Sokak hayvanları özelinde kediler siyasi bir tavır almadan hayatta kalmalarına yardımcı olabildiğim canlılar.

Size bos gelebilir ama ben birine para versem o da şarap alsa ve şişesi ile birini öldürse ben de sorunlu olurum. Ama bir kedi para almaz menfaat de kabul etmez sadece size bakar ve mama kabına koşar.

Basit olan iyidir.
Basliktaki ayrimcilik ve saldirganlik anlamsiz. Insanlara "tu kaka" mi diyor hayvanlari besleyenler? "onlar benim dilsiz kullarim" dememis mi kutsal kitap? Savunmasiz ve yardima mahkum canlilari beslemek ne zamandan beri boyle ayrimcilik ve adeta nefretle ifade ediliyor?

Not: her gun buyuk bi istekle yaptigim eylemdir. Afiyet olsun sokaktaki canlarimiz!
Dünyada herkese yetecek kadar gıda ve kaynak mevcut.
örnek vermek gerekirse AB de 32milyon ton ekmek üretiliyor. ve bunun 22.5 tonu tüketiliyor. kalanları çöpe. bu sadece ekmek için geçerli. yılda 10 milyon insan açlıktan ölmekte.

ülke millet din siyaset ve benzeri kavramlar olduğu sürece bu normal bir şey. Dünyayı ve Irkımızı (insan ırkı) Dünya yöneticilerine teslim edip onlara kölelik yaparsak olacağı bu. ve devam edecek. savaşlar açlıklar kaoslar ve benzeri bütün sorunlarda dünya yöneticileri sorumludur.
Keşke bazı insanlarda hayvanlar gibi olabilse.