bugün

(bkz: on the road)
(bkz: neal cassady)
(bkz: dean moriarty)
-yoldan geçen kızlara laf atan şahıslar;
-laf atılan kız grup üyelerinden birini yalnız kıstırırsa "hayır ben yapmadım" derler,
-kız biraz çemkirince kaçarlar.
sonuç: mahallede bir daha laf yemeyen kız ünvanı...:)
aslında sokak serserisi demek bile payedir bunlar için. baldırıçıplak itler demek daha doğru zannımca.
ellerinde cep telefonu son ses müzik zannettikleri gürültüyü açanları da vardır. ama artisliklerinin kişi sayısı ya da kas kuvvetiyle ilgisi yoktur en az onlar kadar ısrarcı olmak ya da uğraştırıcı olmak onları yıldırır. kendilerine delikanlı demeleride er kişiyi daha bir üzer.
bir çeşit, sokak serzenişleri yapan, belki de varoluş problemini bu yolla çözen popülasyon.
3 kişilik popülasyona ulaşan herkesin çete kurduğu ülkemizde çeteler arası hiyerarşinin en alt tabakasında yer alan itlerdir bunlar.

raconları, etik anlayışları, şerefsizlikte sınırları yoktur. sayısal çoğunluğu sağladıkları her yerde olay çıkarır, gözüne kestirdiklerine meydan okurlar. genellikle akşam 7-8' den sonra türer, sokak başlarındaki lamba altına tünerler. geçen arabalara tükürür, bayanlara laf atarlar. aşırı yüksek sesle konuşur, ota boka kahkaha atar, tüm sokağı rahatsız ederler.

mahalle bekçiliği uygulamasının geliştirilmiş olarak tekrar başlatılması bu tür itlerin itlafında ilk adım olabilir...