bugün

Bizim burada Bir tanesi mahallede kaybolan devlet otoritesini yeniden tesis etmek içün muhtarlığa aday oldu MK. Seçilme şansı da çok yüksek çok arkadaşı var hepsi verse tamam.
evet koruyalım, barınak yapalım ama üremelerini de engelleyelim. ciddi bir kısırlaştırma yapılmalı. arkadaşlar gece 12'den sonra köpeklerden korkmayan birey olarak yürümek imkansız. sürü olarak dolaştıkları için ne yapacakları hiç belli değil. zaten sokaklar onlar için uygun değil. bilmiyorum çözümü nedir ama üzülüyorum hallerine...

edit: ankara'da muhtelif yerlerde yapılan katliamlar ruhu ve psikolojisi bozuk kişiler tarafından yapılmıştır. bu hayvanlara bunu yapanlar insanlara da yapar aynısını. bu hayvanları barınaklarda beslemek lazım. doğal ortamlar hazırlanmalı oralarda yaşamalılar. sokaklar onlar için bir cehennem. asfaltta, betonda hayvan mı yaşar kardeşim ?
Gelişmiş ülkelerde hiç olmayan köpek türü.
kimi zaman dükkanları sahiplenirler. özellikle kasap, lokanta gibi kendilerine ekmek çıkan bölgeleri kendilerine mesken edinirler. dükkan çalışanlarını ayırt ederler. kimi zaman yere kıvrılıp uyuyor gibi yaparlar fakat uyanıktırlar. şüpheli kişileri tanırlar.
faydaları bizzat zararlarından çoktur..
gece 3-4 arası sokakta turlarlar.
sebep değil sonuç olan hayvanlardır.
ilişki yıldönümümü, karne vesilesi, sevgililer günü, anneler günü, x'in diş çıkarma gündönümü gibi saçmalıklar üzerine gidip hayvan dükkanlarından canları alıyorsunuz. sonra heves bitince sal sokağa, bu nasıl vicdansızlık; bizim ecdadımız su kabı işlevi gören mermerler tasarlar, camilere kuş yuvaları eklermiş.
yazıklar olsun.
Gelişmemiş ülkelerde çok sayıdadır. Zira almanya gibi ülkelerde sahipsiz köpekleri sokakta göremezsiniz.
6360 sayılı büyükşehir kanununa göre ilçe belediyeleri topluyor, daha sonra büyükşehir belediyesi barınağın arka kapısından geri salıyor.
insandaki katletme içgüdüsünü tavan yaptıran tek hayvan bunlar olabilir.

Geceleri çete gibi yol keserler, bir başladılar mı susmak bilmezler insanın uykusunu zehir ederler. Durduk yere insanlara saldırırlar.

belediye şunları toplamadıkça insanların eline tüfeği alıp bunları tek tek temizlemesi işten bile değildir.
Bugün 2 defa saldırıya uğradım. Küçük bir çocuk olsam aralarına alıp parçalayacaklardı beni.

Su coğrafyada doğup büyüdüğüm güne lanet ediyorum. Sorunlar bitmiyor.

Kimse çözüm üretmek istemiyor, çözüm üretene ise hunharca ve zalimce saldırılıyor.

Bence sokak köpeklerini isteyenlere sahiplendirilsin , alsınlar evlerinde baksınlar. Madem çok seviyonuz. Yokk bakarlarmi hiç.

Neden çünkü onlar cins değil, bir rottweiler değil Alman kurdu değil.

Yazık çok yazık. Su insanlığımızın geldiği noktaya bak.

O dalga geçmeye çalıştığınız Avrupa ülkelerinde sokakta 1 tane sokak köpeği varmı bir bakın.

Üzülüyorum halimize. Allah bu ülkede doğan çocuklara sabır versin. Yardım etsin.
Çoğu zaman zararsız sevecen ve ürkek hayvanlardır. Ama sayıları beş altıdan yukarı çıktığında bu ibnelere bir özgüven gelir daha cüretkar olmaya başlarlar. Sayı arttıkça aralarındaki hiyerarşi de keskinleşmeye başlar. Ve köpekten çok kurt sürüsü gibi davranmaya başlarlar. işte o zaman ciddi manada tehlikeli hale gelirler.
10 yıl kadar önce çok kalabalıklarken ve yemek yerlerken civarlarından geçtiğim için topluca gaza gelen ve kalabalık oluşlarından coşan birinin beni ısırdığı topluluk. Sonra 1 ay kuduz aşısına taşındım mecburen.
Sürü psikolojisiyle, şuursuz kamyona dönme ihtimalleri vardır.

Yalnız takılırken, sevimli, gariban, minnet ve sevgiyle bakan o bakışlar, kankalara beraberken bir anda değişiveriyor, bir hırlama, gözdağı verme, korkutma filan...
Noluyooo?!
Kime bu artistliğin heeee kime?

Lan olum, yarın seni yalnız yakalarım nasılsa, o zaman hesaplaşacağız!
Eşşeek herif!
sakın yaklaşmayın ne yapacakları belli olmaz. evet.
sarı küpeliler. o zaman sahipleri var demek. geceleri on- onbeşli guruplar halindeler.
arabaların tepesine kadar sıçrıyorlar, mazallah bisiklette ne yapmazlar. yayaların hiç şansı yok...
işte görüyorsunuz ey sözlük yazarları; dağdan inme, hayvana doğaya saygısı olmayan bireylerin entrylerini aşağıda görüyorsunuz. Rezalet.
Sokak köpekleri canımız, zarar veren öldüren aşağılık canilerin yeri hapistir. Gelişmiş bir ülkede olsaydık alacakları cezaların boyutu büyük olurdu. Bizde maalesef bu hadsizlere para cezası verip geçiyorlar. Bunlar dünya kendi etraflarında dönüyor sanıp, sokakları meydanları hayvanlardan arındırmaya çalışırlar. Yok geceleri köpekler yemeye çalışırmış açlıktan, bak sen yavvvv. Ciddi misin sen? insanların dünyaya verdikleri zarar bile böylesine büyükken masum hayvanları dışlamaya çalışıyorlar allah sizi bildiği gibi yapsın. O hayvanlar gibi açta açıkta kalın inşallah. Zorda kalıp ekmek dilenip kafanıza tekme yiyin, anlarsınız kedi köpek nasıl yaşam sürüyormuş.
Grup halinde dolaşanlardan uzak durun. Bugün durduk yere kızın çantasından tuttu köpek, kız bırakana kadar sürükledi.

Bunlara bi özgüven geliyor toplanınca aman diyim.

sokakta başıboş köpekler olmamalı bence ya barınak ya da ebedi uyku. kusura bakmayın telef oluyorlar. Ya piçin biri tutup tecavüz ediyor ya da işkence ediyorlar üstüne yaşadıkları açlıkta cabası.
Biraz beslenirse kimseye zararları olmayan hayvanlardır.
Sadıktırlar. Hergun aynı saatte yolda bekleyip bana eşlik eden bir dostum var.
Kapladığımız iki adımlık yer,
her yer bizim sanıyoruz.

Köpeksiz sokaklar isteyenler;
ya sokaktan alıp daha iyi şartlarda bakın,
Ya da sokak hayvanlarıyla uğraşmayı bırakın.
bireysel silahlanma sayesinde sayıları bir nebze de olsun azaltılmaya devam edilen iğrenç sokak çeteleridir.

devletin hepsini teker teker toplayıp boş bir araziye bırakıp gelmediği sürece kürt aileleri gibi 8'er 10'ar yavru doğurmaya ve çoğalmaya devam edeceklerdir.

götürülen arazide onlara ne mi olacak? ölüme terk edilecekler. bunca zaman sokaklarda terör estirdikleri zamanlara saysınlar.
sevgiye muhtaç hayvanlardır insanların peşinden giden ya da saldırgan gibi duran köpekler aslında biraz ilgi ve oyun istiyor.
hepsinin amına koyim. sahiplerininde amına koyim. korkudan evime gidemiyom lan.
toplatılmalıdır. resmen terör estiriyorlar sokaklarda!

2 gün önce kardeşimin bacağını ısırdılar. çocuk sabah 6da spora gidiyor, koşmaya gittiği yerde dar bir alandan geçerken köpek aniden karşısına çıkıp ısırmaya çalışırken son anda bacağını çekiyor fakat bir dişi geçiyor kısa bir süreliğine, sıyırıyor.

öncelikle belirteyim ılık götlü hayvanseverler! ben de hayvanseverim. fakat faşizm derecesinde değil, ben genel olarak canlının yaşamına ve ihtiyaçlarının karşılanmasına, acı çekmemesine değer veririm. yani hayvan insan diye ayırmam, her canlının, evimde denk geldiğim böceğin bile hayatına saygı duyarım.

fakat lanet olasıca köpeklere karşı korkunç bir fobim var. fare kadar olanından bile korkarım. başta kardeşim olmak üzere bütün tanıdığım insanlar "çok abartıyorsun olum ya, sokak köpeği bu, bir şey yapmaz" der. fakat bu olaydan sonra kardeşim de bana hak verdi. bu lanet giresice yaratıkların doğasında yırtıcılık var, saldırganlık var. istisna da olsa o istisnayı yaşama ihtimalini göze almak, sokağa oynamaya çıkan evladını sokak köpeklerinin saldırısı sonucu kaybeden bir ebeveyn olmak zorunda değil kimse.

ulan korkuyorum diyorsun, salak hayvanseverler(!) ya sen bir şey yapmışsındır da kovalamıştır diyor. bana saldırınca taş attım diyorum, kötü ben oluyorum.

hayvansever olup da güya bu canlıları ya da doğayı tanıyan ılık götlü tipler, size konuşuyorum.. doğada her canlı, hayatı söz konusu olduğunda kendisini bir şekilde savunur. yani köpeğin bana saldırması normal ise eğer benim ona taş atmam ya da vurmam da gayet normaldir. aynı şekilde ben ona zarar verecek olsam o da kendisini savunmak için bir hamle yapacaktır, bu çok normal.

yani sikerim sizin hayvanseverliğinizi!

ulan evinizde hamam böceği ya da örümcek görseniz çığlığı basar, terliği gömersiniz, kediye köpeğe gelince mi hayvansever oluyorsunuz? gelin amına koyayım, 2 gün benimle yaşayın o halde. banyomda düzeni bozulmasın diye ağını temizletmediğim örümceği görün göt laleleri! hamam böceği görünce, olum yoluna git, beni rahatsız etme' deyişime şahit olun.

fil sever misiniz? kaplan? peki tarantula?

heh işte ben bunları da seviyorum. size sorsak "öööyk" çekersiniz. öyle de tutarsız, sorunlu tiplersiniz.
Cok korkup kacacak delik ariyorum üstelik bunu yaparken insanlara çaktırmamaya çalışıyorum. Çünkü çoğu insan korkmuyor , çocuklar oynuyor falan. Her an ters bir şey yapmayayacagini nereden bilebilirim.