bugün

Walter white'in esi. Dunyada courtney love ve yoko ono'da sonra nefret edilen ucuncu kadin.
At ağızlı bir orospudur, o kadar.
(bkz: i fucking ted)
breaking bad izleyen herkesin sinirlerini zıplatan, walter reyizde eyüp sabrı varmış dedirten karaktersiz dizi karakteri.
11 yıldır amerikan dizilerinde toplumun genelinin orospu olarak nitelendirdiği fakat bunları dile getirirken altında yatan sosyolojik problemleri göz ardı ederek körü körüne ortak hareket etme dürtüsüyle birçok karaktere bu yaftayı vurmakta beis görmemekte olan dizi fanatikleri ile saul goodman tadında mücadele eden bir toplumsal harekatın; elinde tahtaya çakılmış kartonlarla 360 dereceli dönmeli protesto gösterisi yapan gruplara keçeli kalem sağlama tedarikçisiyim. bu hanımefendiye bu yaftayı vururken gözden geçirmemiz gereken bazı detaylar var sevgili uyuşturucu bağımlıları. bir kere skyler ilk dönemlerde hem kocasının problemlerini, hem hastalığını hem de özürlü çocuğunun sorun ve ergenlik hallerini göğüslemiş bir koca yürekli ana. aynı zamanda tüm bunlara rağmen de walter'dan boşanmak için uğraşan bir gariban. bir tarafta katakulli işler peşindeki uyuşturucu üreticisi bir koca, diğer tarafta ihmal edilen bir kadın. tabii ki ted'le yatacaktı. benle mi yatacaktı yani. ayrıca walter'ın; kendi öldükten sonra ailesinin geleceğini düşünerek yasadışı yollarla yavrularımızı zehirlemesi ne kadar doğru? skyler orospuysa walter daha büyük orospu sevgili los pollos hermanos severler.
https://youtu.be/ln7eA-SK6x4?t=10 gece gece akla gelen.
albuquerque'nün g*tüne parmak atmış adama boynuz taktı ya o gün bitti benim için.

(bkz: orospu skyler)
Skyler is a bitch.
Where is my many bitch!
Orospu az gelir ona.
https://youtu.be/PVY121juLKg

Burada güzel laf atmıştır walter white.
bu kadın yerine parayı kabul etmeyen gerizekalı oğluna ne demeli peki? ulan baban o para için senin için hayatını yedi be sığır!
diziyi bilmeden ara ara gündem olmasına ve sürekli orospu ithamı alması sebebiyle gözümde çok büyütmüştüm bu garıyı. 1 hafta içinde bitirdim diziyi, final bölümüne kadar ulan acaba ne yapacak ne yapacak diye bekledim. her bölümünde infial yaratacak bi aksiyon bekledim ama yok arkadaş. bu kadının avukat kadar, gus fring veya hank hatta mike kadar bile önemli ve büyük bi rolü yok dizide. ted le yatması dışında da herhangi bir orospulugu bulunmuyor. o dönemin psikolojisi için de o kadar şaşılacak bir şey yok ortada. ayrıca kocası en başından beri olaylardan haberdar etseydi aldatmayacaktı belki de.
ulan daha walter in paralarını aklamayı bile beceremedi karı doğru duzgun. bi yol bulsaydı ve walter paraları gommek zorunda kalmasaydı o durumlara hiç düşmeyeceklerdi.

velhasıl, bana göre orospu falan olmayan hatundur. olsa olsa beceriksiz veya yollu olur anca. onun dışında bi iticiligi yok, hatta sempatik bile denebilir.
Dizideki Jesse pinkman karakuru bir çocuk değil de yakışıklı boylu poslu bir çocuk olsaydı skyler'i çok rahat siktirirlerdi. Skyler yarma gibi karı olunca onu sikmesi için senaristler başka karakter yarattılar. Yani jesse'ye çok üzüldüm. Tıfıl olması üzücü oldu. O götü avuclayamadi.
Sinirlerimi hoplatmış karakter.
adını görmek bile insanın suratını ekşitmesine yol açar.
gemma teller ile bir akrabalığı vardır muhtemelen.
patronu tarafından sikilen.
Kadınlardan nefret ettim sayesinde kaltak ruhlu orosbu.
orospu.
kısrak gibi kadın, sarışınlığının tonu güzel, tenide güzel duruyor,
bir sevisebilir miyiz skyler hanım demek isterdim.
görsel
Bu kadını sevmeyen, küfreden insan breaking bad gibi diziyi "haydi voltır hadi koçumm bas parayı koçumm" tadında izlemiştir. Başka açıklaması yok cidden.
Bu kadını seven de ne bileyim, kadın şok anında geceleri gecesine tomla kattı, walterın dediği gibi karaktersizdir.
ülkece bu kadar ayrıştığımız bir dönemde belki birleşebildiğimiz tek nokta bu kadının yollu olduğu gerçeğidir.

tek birleştiğimiz noktayı bile ayırmaya çalışanlara inat, kendisinin dizideki en büyük yollu olduğu gerçeğini unutmamamız gereken yollu.

reis ölmek üzereyken bile eşi ve çocuğu için çabalasın, bu yollu tedle yatsın.
yollu işte. eğip bükmenin anlamı yok.

bizce walter'in karısı değil, ted'in metresidir.