bugün

kafirun suresinde hz.muhammed'in kafirlere söylediği sözün meali. şu zamanda gerçekten de iyi özümsenmesi gereken tümce.
(bkz: herkesin tuttugu kendinedir)
islama inanamayanlara karşı hitap eden ayettir. meşhur: "dinde zorlama yoktur." hikayesi. ancak islama inananlar sadece kuranı kaynak saymayıp, hadislere, kıyasa ve icmaya bakmalarıdır. ne demiş buhari. "her kim dinini değiştirirse, onu hemen öldürünüz." ki o buhari birçok islam inananınca sahih olarak gösterilmektedir. yani sözün özü: islamla daha önce tanışmamış kişilere islamı zorla empoze etmeye çalışmayacaksın; ancak bir kişi müslümanken islamı terketmişse(mürted) katli vaciptir.
cihad diye bir durumun olduğu bir kitapta bana pek inandırıcı gelmeyen söz. bilindiği uzere muhammed mekke deyken puta tapanlara karşi gücsüzdü. bu yüzden cogu ayet hoşgörü ve biribirimize karışmayalım sekildeydi ama mekkeliler tarafindan medine'ye sürülmek zorunda kalınca medine halkinin cok fakir olmasi ve savaslarda zenginlerden alinacak ganimetle birlikte zengin olma sansi vermesiyle cok sayida medineli musluman oldu ve muhammed cok guclendi. ve yazdigi ayetlerde bu sekilde ezici ve dini herkese zorla yaymaya yonelik olmustur. sizin dininiz size benim dinim banadir ayeti mekkede'yken yazılmış bir ayetir.
(bkz: din yok ayet yok ne var lan it)
bizim dinimiz yoksa o nasi oluyor, merak ettigim peygamber aciklamasidir.*
(bkz: lokumu dini tüm veli yedi)
(bkz: herkesin elindeki kendine)
(bkz: herkes önünden yesin)
(bkz: dinsiz çağdaş diye geçinen kitlelerin)
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
(bkz: saçma atasözüne benzettiği)
(bkz: lakin kafirlere söylenen bir duanın mealidir)
Hic bir zaman bi muslumandan duymadıgım laftır. Evet kuranda bu yaziyor ama sanırım paralel dünyaya gönderilmiş bu kitap.
Kâfirûn sûresinde geçen ifade.

1- De ki: Ey kâfirler.

2- Ben sizin taptıklarınıza tapmam.

3- Siz de benim ibadet ettiğime ibadet edecek değilsiniz.

4- Ben de sizin taptıklarınıza tapacak değilim.

5- Siz de benim ibadet ettiğime, ibadet edecek değilsiniz.

6- Sizin dininiz size, benim dinim bana.
the root of religions - osho

https://www.youtube.com/w...channel=OSHOInternational
2- ben sizin taptıklarınıza tapmam.
3- siz de benim ibadet ettiğime ibadet edecek değilsiniz.
=
4- ben de sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
5- siz de benim ibadet ettiğime, ibadet edecek değilsiniz.

yeni nesil haber sitesi hilesi. aynı cümleleri defalarca kez yaz ki dolu gözüksün.