bugün

çarpılanı yok eden eleman .
true false sistematiğinde false u temsil eder.
true=1
false=0.
genelde cepteki parayı saydığım zaman çıkan sonuç.
her daim başlangıçtır. şebnem ferah ne güzel söylüyor ayrıca: "sil baştan başlamak gerek bazen hayatı sıfırlamak."
halkbankta internetten yapacağınız her işlemin ücretsiz olduğunu gösteren reklam teması.
sıfır etkisiz elemandır. hiç bi halta yaramaz.
etkisiz eleman olarak öğretilmiştir.
bence etkisi büyük bir eleman.

şimdi 10 tl para var. bunun yanına koy sıfırı. ne etti? 100 tl. tekrar koy, ne etti? 1000tl. 1000 tl kimden kötü?

kimse de ''sıfır önemsizdir. al oduncu şu 1000tl'yi, doya doya harca'' demedi.

borç olarak da öyle mesela. 100000 tl borcum var diyelim ki. madem sıfır etkisiz eleman. at gitsin onları. ne kaldı? 1 tl. hemen öderdim.

bu entryden ne öğrendik? sıfırın onun için önemsiz olduğu bir hayırsever aranıyor. *
tamamdır, öğrenmenin sonu yok da, kimisi için başı yok ki sonu olsun. bu soru bana bu durumu tekrar anımsatan sorudur efendim.

(bkz: soru başlığa cevap entry girmek)
(bkz: sizli bizli başlık formatı)
harezmi'nin icadıdır.
Moral ölçüsüdür.
konumuna göre cevabı değişir.
tek başına hiçbirşeydir.
sıfır tek başına hiç birşeydir, ancak 4 adet içe içe geçmiş sıfır 0000 şimdi bunları iç içe geçirin gözlerinizi kapatıp. bak ne oldu A3. eşittir (=) 40 bin € gibi bir rakama ulaştık.

(bkz: sıfır candır)
secdedeki kulun alnını yere koymasıyla görünürdeki acizligini, ama Allah katındaki mertebesinin yüksekliğini ifade eder.
aslında hiçbir şeydir ve yokluktur ama yutan eleman özelliği de vardır ve kafa karıştırıcı özelliği de budur yani arkadaşlar işin özü sıfır dengesiz bir sayıdır.
tekerlektir.
sayıdır.
sıfırdır.
hep bir anlam kazandırır birşeylerin yanına geldiğinde. gittiğinde de öyle tabi.
simitdir benim için.
hiçliktir.
hiç, yoktan iyi midir?
hiç yoktan iyidir.
cos 90 cot 90 sin 180 tan 180.. değerlerinin sahip olduğu aralık. (bkz: össyus)
(bkz: rasim ozan kütahyalı)
hem sizi dolduran (ağız) hem de boşaltandır (makat).
bütün reel sayıların toplamı olan sayı.
nötr. yeri geldiğinde değer katar yeri geldiğinde değersiz yapar.