bugün

futbol müsabakalarında sık duyulan, maç için önemli bir kesit izlenirken spikerin bu olayın haricinde oluşan bir olaya dikkat çekmek için kullandığı söz öbeği.

tanımı da yaptık cossun ortalık inşallah...

deli oluyorum bu kalıba, ama bazı durumlarda. şimdi bu durumları tek tek ele almak isterdim ama bi tanesiyle yetineceğiz malesef.

- bariz gol pozisyonu
- kaçan yüzde yüzlük gol pozisyonu

gol sizin tarafın kaçan golüyse bu pozisyonu izlerken kullanılmaması gerekir. neden?
ulan zaten sinirliyim, çatacak yer arıyorum. sen o pozisyonu gönderirken bile ben burada kendimi yiyorum. o kaçan golün benim bünyeme olan etkisini hiç mi düşünmüyorsun da diğer gelişmelerden de haberdar ediyorsun beni ilker abi. özellikle gereksiz şeylere dikkat çekmek için, taraftarı yumuşatmak için yaparlar bunu spikerler. bilgi vermek bahane, maksat milleti intihar etmekten alıkoymak. buradaki anlatım bozukluğu eminim çoğu kişinin dünyadaki bir şeyleri düzeltmek için hayata tutunmasını sağlayan bir araçtır.

->nasıl kaçar lan o goool! allah'ım ben sana neettim de beni bunla cezalandırıyosun?
->evet, yüzde yüzlük gol pozisyonu kaçtı...siz bu pozisyonu izlerken...
->nolmuş, gol mü lan yoksa...
->siz bu pozisyonu izlerken x, hakeme doğru koşup kendisine faul yapıldığını iddia ediyor.
->hayy senin ben. beceriksizsin olm, atamadın işte, kıvırma. nerde kalmıştık? intihar ediyodum ben. yok lan, edemem bu pozisyondan sonra...
cümlesi akabinde kesin maçın en önemli posizyonlarından biri gerçekleşmiştir ancak siz tekrar görüntüsünü izlediğinizden onu kaçırmışsınızdır.anlayacağınız sizi yeni bir tekrar görüntüsü beklıyordur.. maç sırasında tv nin önünden geçen anneden daha can sıkıcıdır.
biz bu pozisyonu izlerken öbür yanda kesin bir gol ya da gol pozisyonu olur deli oluruz...
- siz bu golü izlerken "· hamdi bey in acun a ahlaksiz teklifte bulunmasi(3)" hatta siz bu macı izlerken.. amına goim be kırmızı hisstemiştim valla ya.