bugün

çağımızın sorunudur.

- muhafazakarlar hırsızdır, haindir, ahlaksızdır. (bunlara bir takım değerlerini korumaya çalıştıklarından muhafazakar deniyor)

gerçek anlamda muhafazakar zaten bazı değerlerini koruyabilmiştir. bunlar dürüstlük gibi hoşgörü gibi temel ahlaki hatta etik değerlerdir. benim iyikide böyle insanlar var dediğim kesimin büyük çoğunluğu bu gruba mensup.

- türban siyasi simgedir, zaten aptal-cahiller ve yasaklanmalı (pos bıyık, parka-postal-atkı vb. de siyasi simge olmasına rağmen...)

türban başı örter, beyni değil. düşünme yetisine parti parti dolanan kızlarımızdan daha fazla sahipler. türban takanlarla aynı siyasi görüştekilerle kendi görüşlerim uyuşmuyorsa da isteyen insanın istediği siyasi simgeyi istediği yerde belli etmesi özgürlük haklarından değil midir? onu bunu protesto edipte esnafın camını çerçevesini indiren, siyasi simgeleri s. edin siyasi anarşi düzenleyen gruplara hoşgörülüsünüz de nedir burada sizi rahatsız eden?

- kürt milleti yoktur, kürt dili uydurma bir dildir. kürtler pkklıdır. ( hint-avrupa dil ailesinden geldikleri kanıtlanmasına rağmen)

hala böyle düşünen faşist insanlar var açıklama yapıyım dedim gereksiz buldum.

--spoiler--

çok bilmiş, kendini geliştirmiş, bilmem ne kitabını okumuş, üniversite mezunu eşek gibi davranacağımıza;
çok bilmiş, kendini geliştirmiş, bilmem ne kitabını okumuş, üniversite mezunu insan olmayı öğrenelim diyor, mesajı veriyorum.

--spoiler--
(bkz: fanatizm)
Hiçbir görüşü ya da tarafı çekilmiyor bu insanların. Kemalisti de muhafazakarı da komunisti de. Bu hoşgörüsüzlük bence yetersiz bilgiden gelir, eğer kendi fanatik ideolojisinin karşıtını da okuyup araştırmasını, at gözlüklerini çıkararak haklı yönlerini görmeye çalışırsa kimse bu tahammülsüzlük azalacaktır. Bu dünyadaki her kötü hadisenin altında cahillik yatar.
kin ve nefret sahibi insanlarda görülür. karışısındakini bir kaşık suda boğacak kadar katı olma durumu.