bugün

konustuğun en mutlu anında bi arkadaşın suratına bi hamle yapıp hatta onunla kalmayıp parmakla gösterip tedavi edilmeni bıle gerektırebılecek bi cümledir.
görünmeyen yerde cıkan sivilceyi sevgilinin haberdar etmesi (bkz: patlatayım mı aşkım)
e hadi yaa mükemmelsin bende hep düşünüodum senin gözlerin çalışma prensibini..demekki görmeyi sağlayabiliomuş ciddi ciddi.ii oldu öğrendiim dedirten basiretsiz insan tümcesi.
insanı gıcık etmeye yarayan tümce. karşıdakide biliyordur herhalde sivilcesinin çıktığını. 'ay çok kötü görünüyorsun böyle' demenin kibarımsı yoludur belkide.
- senin yüzüne nolmuş?
+ nolmuşş????
- ya işte onu diyorum nolmuş? böyle bişeyler çıkmış töbe töbe..

(bkz: gora)
(bkz: arif ışık)
kalabalık içinde yapıldığında ortama bir anlık sessizliğin hakim olduğu, çevredeki tüm meraklı bakışların sivilcenize odaklandığı sonuç olarak tüm dikkatin üzerinizde toplanmasıyla yerin dibine battığınız ve bunu yapan kişiyi öldürme isteğiyle yanıp tutuşmanıza neden olan durumdur.
gereksiz bir uyarı şeklidir. söyleyen şahsiyet çok matah bir iş yapmış edasıyla böbürlenir.
sanki hiç farkedilmemiş birşeyi söylemiştir. bazen de
-dur abi ya sıkayım şunu!!!
diyerek olaya iğrençlikte katılır.
ergen kişi için sivilceyi bir kenara bırakıp çileden çıkma raddesine tekabül eden teşhistir.
lan bırak sanane ben mutluyum o sivilce ile, hayır ergenim zaten çıkmaması anormal. keza bu ara libidolarım da arttı, çıkmasını bizim mahallenin abileri gayet normal karşılıyor. zaten aynalara küsmüşüm bide sen söyledin tuz bastın yarama ramazan ramazan**.
patlatılmadan kaçmak için son uyarı.
A:sivilcemi lan o ?
B:Yok abi arkadaşın ikinci burnu çıkıyor.
C::(
G.tte çıban(sivilcenin evrimleşmiş hali) çıkmasıyla benzer bir durumdur.Çoğu zaman sahibi tarafından farkedildiği gibi,zaman zaman yüze* de vurulur.
elleme sakın, diye devam eden cümle.