bugün

Karadeniz'in en tembel insanlarına sahip insanları bu ilin şehir merkezinde yaşar. Yıllarca Amerikan üssüne bel bağlayıp bedavadan yaşamışlardır. Kafayı çekip balık tutmaktan başka bir şey yapmazlar. Tek yaptıkları iş CHP'ye oy verip ülkeye zarar vermektir. KEndimde bu şehrin boyabat ilçesinden olduğum için biliyorum ki Boyabat bu tembel balıkçılardan ekonomik olarak çok daha gelişmiştir.
cezaeviyle bilinen şehir.
küçük olduğu kadar, şirin olan kentimizdir. burada hırsızlık olayları o kadar az yaşanıyor ki, evlerde demir kapılara rastlamak pek de mümkün değil.
Karadeniz'in incisidir. Yaz ayları bir çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Ve halkının açık görüşlü olması , eğlence hayatı, sahili ,denizi çok başkadır. Sinop insanı başkadır. Her yerde bir tanıdık görmek yaz akşamlarını güzelleştirir. Orada sıkılmak bile güzeldir. insan sıkılmayı bile özler. Sinop o kadar ayrıdır ki Karadeniz'in incisi diyenler gerçekten doğru söylemişler. Karadeniz'de üç liman vardır. Sinop ,Temmuz,Ağustos.
Bana en güzel günlerimi yaşatan şehir. Döndüğüm andan itibaren özlemeye başladım. Sinop başkadır gitmeyen anlamaz bambaşkadır. Akşamları bir balıkçı teknesin de cezaevine karşı rakınızı yudumlamak ya da canlı müzikte eğlenmek sizin tercihiniz. Sinop tüm güzellikleriyle bekler.
yükseklerdeki köyleri mutlaka gezilmelididr..
genelde insanlarının büyük bölümünün ticaretle uğraştığı şehir.
zonguldak'tan sahil yoluyla giderken pek çok güzel yerden geçersiniz daha sıcağına, daha samimisine varacağınızı bilmeden. bir sonbahar mevsiminde gitmiştik. balıkçılar, sahildeki kahveler çok samimi bir şehirdi. muhtemelen yazın çok daha güzel oluyordur. bir gece misafir edebilmişti bizi kendisine çünkü daha gidecek çok yolumuz görecek çok yerimiz vardı. bir dahaki sefere daha fazla kalmak umuduyla ayrıldım kendisinden. belki bir yaz mevsimi. gidin görün. görmeden ölmeyin.
yıllar evvel gazetede çıkan haberde sinop'lu bir vatandaş buradaki tek derdinin mfö kasetini bulamamak olduğunu söylemişti...
herkese renkli günler
doğayı ve denizi sevenler için gelmesi gereken ve görmeyenin mutlaka görmesi gereken küçük inci...
benim güzel memleketim. deniziyle, doğasıyla, insanlarıyla muhteşemdir. Sakinlik isteyenler kesinlikle gitmeli, görmeli.
aşırı yağış nedeniyle sabaha karşı sel baskını yaşanan il.
karadeniz'de olmayaydı iyiydi.
bir şehir ancak bu kadar bakımsız ve kimsesiz olabilir , sevmedim.
aklıma parmaklıklar arası dizisi geliyor.
tabide şarkı
Dışarda Deli Dalgalar.
Gelir Duvarları Yalar.
Görecek Günler Var daha.
Aldırma Gönül Aldırma.
çerkeslerin ve kafkas kökenlilerin yoğun olarak yerleştiği yer.
kafa dinleyip tatilinizi huzurlu bir şekilde geçirebileceğiniz küçük ve şirin bir kent.
--spoiler--
Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında okul öncesinde Türkiye üçüncüsü, ortaöğretimde ise dördüncü sırada. Buna rağmen okur-yazar oranında ancak 48'inci basamakta. Genel sıralamada bu sene iki basamak yükselen Sinop, linsanslı sporcu sayısı en yoğun ikinci şehir. Bir Karadeniz kentinden bekleneceği gibi havası temiz, orman varlığı zengin.
--spoiler--

http://fotogaleri.ntvmsnb...kalitesi.html?position=13
görsel
*
trafik lambalarının olmadığı örnek kent.
Sabah asfalt eriten sıcağı an itibariyla da etrafı mis gibi toprak kokutan yağmuruyla tam bir tersyüz şehridir. istemeyerek geldiğim ve istemeyerek gideceğimdir, canımdır.
eski hatunun memleketidir, bu zamana kadar zerre anlamı olmayan bu şehir artık öcünü alır gibi ismi nerde duyulsa görülse yaralara acımadan anıları basar.
karadenizin en farklı şehridir. şehrin genelinde orman bitki örtüsü varken karakum olarak bilinen taraflarda maki bitki örtüsü vardır. eşsiz denizi ve doğal güzellikleriyle büyüler. adeta bir akdeniz tatil kasabası havasındadır. ayrıca türkiyedeki en rahat şehirdir.
nüfusunun çoğunluğu zamanında almanya'ya göç etmiş, karadenizin incisi memleketim.
özellikle yazın gidilmesi tavsiye olunur. kışın ölü gibidir çünkü. belkide tek eksik yanı budur. ancak yaz olduğu zaman şehir kendine gelebilir. yazın 57 plaka araç görmekte zorlanırsınız. samsun ve kastamonu gibi çevre illerden günübirlik denize girmeye gelenler bile vardır. son yıllarda özellikler reklamının daha iyi yapılması sayesinde turist oranı oldukça artmıştır. 30 binlerde olan şehir nüfüsunun yazın 100binleri geçtiği söylenir.
sabahattin ali'yi duymak hissetmek için. *. *.