bugün

bazen kime, neye, neden olduğunu bilmediğin ruh hali.
Kotu tepki vermektir. mesela bagirmak gibi. bi nevi kisinin kendisine verdigi zarardir fiziksel ve zihinsel olarak. fiziksel olarak kisiklik ve dis hastaliklarina kasilmalara sebep olabilir. zihinsel olarak malumunuz, sinir hastaligina.
bagirip cagirmak yerine, elindeki işi birakip oturcaksin yerine, karşidaki kuduruyor.
ruhen aynı zamanda fiziksel olarak yani vücutta ciddi dengesizliklere yol açan psikolojik ve biyolojik hal.

şöyle ki;
sinirlendiğimizde vücutta ciddi oranda adrenalin salgılanır. adrenalin stres durumunu ifade eder. saniyeler içinde vücutta birçok muhteşem mekanizma aktif hale gelir; nabız hızlanır, vücut ısısı artar, gözde pupillalar genişler, kan dolaşımı hızlanır, kanda glikoz artarak kaslara daha çok glikoz gönderilir. adrenalin hormonu, vücudu tehlikelere karşı savunmaya hazır hale getirmede rol alır.
tahmin edeceğiniz gibi bu anormallikler vücutta kalıcı-geçici hasarları da beraberinde getirmektedir. çabuk sinirlenen kişilerin kalp hastalıklarına, gastrit ve ülser gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına, hipertansiyona yakalanma riski de artmaktadır.

(bkz: keskin sirke küpüne zarar)
Sinirlenmenin nedenlerinden biri de sabırdır kimse inkar etmesin.
2 gün boyunca evimde ağırladığım misafirlerimi, evimi ve beni hoş bulması için edilen sabır ve hizmet bugün bu entryi girmeme vesile oldu.
Lan misafire gelme de denmiyor ki...
Uyku tutmadığı için çok sinirliyim gerek ağzımın bozukluğu gerekse her lafa atlamam ile sabah sabah sözlüğün ifriti oluyorum efenim. sinir kötü birşey.
Hastalık sebebidir. Önce ruhunuz sonra yavaş yavaş bedeniniz hastalanır.
gerek duymadığım eylem.
Gereksiz, zararli ve itici ancak insanin elinde olmadan gerceklestirdigi eylem.
Bu duruma bir yonca Evcimik şarkısı ile cevap gerekir. "Şşt Şşt sakin ol,
Sinirlerine hakim ol."
'healing hanım, sinirlilik durumunuzu 1 den 10 a kadar puanlasaydınız kaç puan verirdiniz?' dün gece SiNiR ilacını içmeyi unutmuşken, bu sabah sinir ilacını içmeyi yine unutmuşken, inanılmaz migren agrısı ve inanılmaz regl ağrısı eşliğinde iğrenç bir güne bAŞLADIĞINDA **-D0PP bir de '''2 spl nin evraklarını kaybettiğini''''2 öğrendiğin ZAMANDA evet spk lisans belgen için gerekli başvuru evraklarını...SiNiRiMi B.B.DGjŞSJnc ...sessizce ofisinde iş yapmaya çalışırken sinirden irkilmiş halde yeniden başvuru yaparsın....thor olsam çekicimi sinirden kendi kafama patlatırdım grRrR
umut bulut'u 9 numaralı formayla sahada görmektir.
Sinirlenince bağırırım genelde. Bağırmamla avize düşürmüşlüğüm vardır. Bence beni sinir etmeyin. Avize düşüverir kafanıza..
şu dakkalar zirvesinde oldugum hede hödö. şuna iyi gelen ne varsa söyleyin.
görsel
Sakinleşince abartılı gelen hisler silsilesi.
büyük laflara gebe olan ruh hali.
insanız hepimiz sinirlenebiliriz ama önemli olan kontrol altına alabilmek.
çok zor karşılaştığım duygu.

ancak az önce aldığım telefonla sinirlerim bir anda 0'dan 120'ye çıktı. hayır benim gibi sakin bir insanı sinirlendirmek için öyle bir şey yapmanız gerekiyor ki, az önceki gibi.

bir süre sonra geçiyor ama.
saniyesinde sinirlenirim, saman alevi gibi sürer sonra pişman olurum.
kindar değilim sinirimin ömürü 30 saniye.
galiba bazen genetik olan durum. hastalık aslında. bi kıvılcım yetiyor kimi zaman.
Şu an bende olan şey.
Yeter valla bıktım ya.
Ben sakinleşiyorum onlar sinirlendiriyo.
Kaynağı hep ailemden geliyo.
Keşke uzaklaşmanın bi yolu olsa.
Kendi yaptıkları beceriksizlikleri bana mal edemezler o zaman.
Off. Bıktım Allahım ya. Sen ne zaman el atıcan şu duruma?
Yüksek ses adamı sinir eder. Matkap sesiyle uyanmak ise deli.
Üstüne tanımam.

https://m.youtube.com/watch?v=74BzSTQCl_c

(bkz: gary oldman)
sinirli bir ruh haline sahip olmak, hoşa gitmeyen durumlara karşı asabi bir ruh haline bürünmek..

tanımımızı yaptık, yolumuza devam edebiliriz..

şimdi kardeşim, bu böyle devam edecekse eğer çok zaman geçmeden hepten silip, görmezden geleceğim..

bu tarz şeylerde söz vermek istemiyorum, çünkü 7 düveli üzerime sürseniz dediğimden geri dönmem..

umarım, kargo yerine ulaşır..