bugün

vücutta onarılamayan kendini tamir edemeyen hücrelere sahiptir bundan ötürü felcin tedavisi yoktur en çok sinir omurilik de bulunur. ve esnek bir yapıya sahiptir.
Beynimize giden ve gelen sinir sinyallerinin hızı saatte 273.6 km’ye ulaşır. Bu da dış etkilere nasıl bu kadar hızlı tepki verebildiğimizi açıklamaktadır.
insanın hakim olamadığı hakim olmakta zorlandığı bir duygu. sinirle insan her şeyi yapabilir. sakinleşmek için elinizden gelebi yapın sinirle hareket ederseniz ancan kendinize zarar veririsiniz. en azından ben böyle düşünüyorum.
Şu an baya bir sinirliyim. Aptal bir insanla iş yapmamak lazım gerçekten. Sizi de batağa sürüklüyor.
aslında, sevdiğin kişilerden çıkarmayınca; vicdanen sıkıntı çıkarmayan, kimi zaman kafa olarakta biraz rahatlatan eylem.
genel ruh halimin bir parçası.
bu gece beni ele geçirmiş olan duygudur.
biraz önce oturduğum odada ne var ne yok parça parça ettim.
sağ elimde yarık var sanırım.
keşke birini döverek atsaydım sinirimi.
Krizi geçirilir. Geçirtirler.
bana en çok zarar veren duygum. öyle çok sinirli değilimdir günlük hayatta. ama konu teröre, teröriste geldiğim zaman öyle bir sinirleniyorum ki...

yoruyor, stresi beraberinde getirip vücuduma bile zarar veriyor. sakinliği korumak şart.
bir bakıma hastalığım.
bazen saniyenin binde biri hızla ortaya çıkan, bazense uzun birikimler sonucu belli bir zaman sonra bir volkan gibi patlayan hisler bütünüdür.
kanda akan damarın akışını hissetmek tarifi imkansız sapıkça şizofrence duygular hissederken gülümseyen iğrenççe açılmış gözlerle bakmaktır.
azı motivasyon, çoğu zarar.
bir dolandı mı bir daha gitmeyen duygu, ya da hissiyat bütünü.
bazen insanın üstüne cirit atar bu yol faresi, saatte 280 km hızla geçip giderek beynin asfaltına tecavüz eder. sonrasında asfaltın cünüp dolaşmaması için gerekli olan gusül suyu ise beynin 5-10 santim (jeopolitik konumuna göre) aşşağısındaki 1 çift grayzer sayesinde boşaltıma uğrar.
insanı korkutan, durdurulamaz kılan duygu yoğunluğunun yaşandığı anlardan biri, parlaklık. normalde sakin görünen insanların parlaması en kötüsüdür. bu kişinin sinirlendiği anda yakınlarındaysanız size karşı bir sinir durumu olmasa bile üzerinizde bir baskı hissedip bir an önce oradan uzaklaşma isteğini uyandıran bir vakadır. geçmiş ola.
insanların kontrol edemediği bir duygu. aşırısı berbattir.ama kesinlikle olması gerekir.
insanın doğasında bulunan ve ona bazen emirler veren bir his. sevmek ne kadar insani bir duygu ise sinir de o kadar insanidir. sevemeyen insanlar vardır * ancak sinirlenmeyen insan yoktur.
bazen sinirli olmak insanı sinirlendirir.
(bkz: sınır)
(bkz: sinir baba)
atılamayan satılamayan, devredilemeyen ama kanalize edilebilen hissiyatımız.
(bkz: stres)
(bkz: zihni sinir)
etli yemek yedikten sonra diş arasına giren (bkz: ıyy dedirten) kürdan yordamıyla çıkartılan parça.