bugün

zamanında saatlerce başından ayrılamadığım hem commodore'da hem amiga da oynadığım, iki kişi oyunların en babalarından, helikopterli jipli oyun. bitirmek harbi zordur.
helikopterle sürekli yere sotelenerek oynanan, aldığınız değişik güç artırıcı silah varyasyonları ile iyice keyiflenen, babamla birlikte oynarken "sonsuz kurşunlarımı" boşa harcadığım gerekçesiyle kendisinden fırça yediğim oyun.
bölüm sonunda sırasıyla bir helikopter bir tank çıkardı. tabii bular her etapta modifiyelenerek daha bi zorlardı oynayanı. şifresi ie tık tık geçerdik bölümleri. hey gidi günler..
abi ile birlikte oynamanın çok zor olduğu oyun. hani sizden büyük ya, sırf o yüzden sizden daha iyi oynadığını düşünürdü bu oyunu. kendisi helikopteri seçer hep, size ise manevra alanı çok az olan jipi verir. sonra siz ölünce de "haha olum ben sana dedim bu oyunu senden daha iyi oynadığımı". cevap verilmez, çünkü geçmişte bir kere cevap verilmiştir akabinde dayak yenilmiştir.
tr. ipek böceği.
(bkz: sözlük yazarlarının favori bilgisayar oyunları/#9003879)
Abiyle oynarken hep helikoptere sahip olurdum. Olunce kiyamazdi bana hep bastan baaslatirdi sikilmayim diye.
az önce canımın çekip eski günlerin hatrına emülatörle oynadığım oyun.

o değil de ne kadar zormuş amk çocukken daha kolay geliyodu.