bugün

Yazara bi adet mantar
tabancası yollayalım
görsel
Oğlum bu nasıl is. Her memura silah vermiyorlarmis. Yasakmis bazıları için.
Inanılır gibi değil.
Adalet bakanlığında çalışan bir arkadaşım örneğin . Silah alamıyor. Cezaevinde çalışan ikm alıyor. Ama masa başı memuru alamıyor.
Yasakmis. Ee aynı tehlike olamaz mi.

Zaten vergisi vs cokmus. En ucuz silah 2 bin tl idare ederi. O da indirimlisi.

Şimdi karizmayi geçtim. Karizma silahla olur mu. Iki dakka artistlik yaparsın 10 yıl cezaevinde köle olursun.

Neyse benim bir pompalı av tufegine ihtiyacım var. Avcılık yapmayı düşünüyorum.
Aslında havalı tüfek alacaktım.
Onunlada kuş vuruluyormus. Tavsan i da tek kırma ile vururduk.

Havalı tüfek yasakmis vurmak. Dinende caiz olmuyormuş. Öyle dedi hoca. Hayvan Silah sesini duymalı vs anlatıyordu.

Ne diyeceğimi unuttum.

Bu silah işi heyecanlı ama tehlikeli.
Askerde g3le atıyordum sonuçta iyiydim baya.
Bir h.f. ya da bir çift u.l. kılıç ile silahı tutan ellerinizi fileto yapıp ızgaraya hazır hale getirebilirim. Evet.
Şuuraltında o bireyin sportif olduğu bilinir. Karizması bundan ileri gelir.
Yerin dibine batsın karizması. Aksine hayatım boyunca artık tüfeğini de, tabancasını da görmek istemiyorum. Soğuk metaliniz uzak kalsın.
görsel
görsel
görsel

silahtan ne anladığınıza göre değişen karizmadır.
en büyük silahın delikanlılık olduğunu bilmeyen erekek karizma(!)sıdır.
neye binaen alıyosun ruhsatı?...almanya´daki kurallar gibidir türkiye´dekiler de tahminim. n´apçaağını söylüyosun da ruhsat alıyosun?...

mafyada falan olur o, ya da gizli servislerde, ama genellikle her ikisinde de gırtlağına kadar belaya batmış bir adam olursun.

bişey söylemek de yetmez, direkt belge götürceksin, götüremezsin. "kendimi savuncam" falan dersen, yakın döğüş kurslarına git kardeşim, uğraştırma bizi, derler.

silah ruhsatı alamazsın, çok zor bi şey o.
Karakterine ve tipine bağlı değişkenlik gösteren karizmadır.
Ayrıca üç kuruşluk silaha silah denmez, kurusıkıdan bozma yada dandik yivsiz av tüfeğini internetten kargo ile alanlar silah edebiyatı yapmasın. Önce karakterin sonra belindeki emanetin kaliteli olacak. Gerek kullanmasını, bakımını, emniyet kurallarını, silah adabını iyi bileceksin yoksa döner dolaşır sana girer.
Basit bir iş, normal bir eşya değildir yani. Her silahın, her silah kullananın karizması olmaz.
Silah kullanmak erkeklik değildir. Dolayısıyla olmayan karizmadır.
görsel
Bu da silah kullanıyor hani karizma.
Kendimdir. Bazi hemcinslerimde yeni gelin gibi durur.

(bkz: hababam sinifi bebe ruhi)
Bilmem ki karizma miyim acep.
görsel
Bir insan ne kadar seviyesiz olmalı ki, yok silahtı, yok arabaydı, yok telefondu gibi basit şeyler karizma katsın.
Karizma bildiğin dil sayısındadır.
Karizma bitirdiğin üniversitedir.
Karizma hayatta geldiğin noktadadır.
Eğer öyle silahla karizman oluyorsa, o karizma silahındır, seninki ise sıfırdır.
(bkz: yirmağaa cideyrum oeeeyy)
varsayımdır, saçmadır.

savunma ve saldırı maksatlı kullanılan her araç, alet, edavat vs. silah niteliği taşır. bu başlıkta belli ki ateşli silahlar kastedilmiş. şu halde:

- saldırı maksatlı silah kullanma yetkisi sadece kolluk kuvvetlerindedir. görünür şekilde silah taşırlar.
- savunma maksadıyla ise; kolluk kuvvetlerinin yanında siviller de “bulundurma ruhsatı”’yla silahlanıp sadece belirttikleri adreste silah bulundurabilirler.
- belirli meslek mensupları hem savunma hem de spor amaçlı silah taşıma ruhsatı edinebilirler. taşıma ruhsatı alanların, özellikle psikolojik yeterliliğe sahip olmaları beklenir.

kanuni kriterlerin yanı sıra, her ne maksatla ve şekille silah edinilmiş olursa olsun, kişilerin çatal bıçak kullanmak gibi, silah edinmenin ve kullanmanın yazılı olmayan kurallarına; adab-ı muaşeretine riayet etmesi gerek. “bak benim silahım var” gibi görgüsüzlükler, silahseverlikle de “delikanlılık”la da bağdaşmaz.

silah, adabıyla sahiplenildiğinde asildir ve asalet katar.
Her silah kullanan erkek karizma mı?
Düğünlerde havaya sıkan dayılarda mı öyle

-lan ismet şarjör verin lan!

Bide ağzında sigara *
babam emekli asker uzun yola çıkacağı zamanlar haricinde bir kez yanına aldığını görmedim. onda da arabaya koyuyor sadece. gereksiz bir şey olduğunun farkında olan en bilinçli kesimden.
Hele bir de silahı yan tutuyorsa tadından yenmez.
Silah kullanmak değil de iyi kullanmak yetenekli olmayı gerektiriyor. illa karizma arıyorsanız :

görsel

(bkz: kırıkkale tüfeği)