bugün

bence ''harbi tiryakiymiş yav'' dedirtecek durum...
sigaranın süngerini de içmeye çalışmak durumu.
üç fırtta koca sigarayı bitiren tiplerdir bunlar hiç kül düşmez.genelde okul tuvaletlerinde 6 öğrencinin bir sigarayı aceleyle içmesi sonunda oluşur...
geronimo'ya göre çok yanlış bir davranıştır.

geronimo'nun kankası uzun burunlu vahşi boğa çok sigara içmektedir;

g- sen var sigarayı içmemek, sen var sigarayı sömürmek uzun burunlu vahşi boğa!
ubvb- sen var kendi işine bakmak, bana karışmamak!
Şu sigaranın mantığını hala çözümlemiş değilim. Ne darwinle ne gestaltla açıklayamıyorum.Akla ziyan bir olay da şu sömürme olayı.
2 dakikada sigaraya abanıp bitiren şahsa söylenir. sigara içmiyorsun orhan adeta sigarayı sömürüyorsun!
"yidin len yidin çüş" gibi tepkiler alabilecek, buna karşın da "olum nimet yazık havaya uçmasın hüüüüüvvv!! *" cevabını veren tiryakinin yaptığı olaydır.
anne baba görmesin diye sigarayı hızlı içmenin sonucu olarak ir süre sonra alışkanlık haline gelen davranış. sömürmek az kalır sigarayı yiyenler bile vardır.

(bkz: sigara ile sevişmek)
otlakçılık durumunda çok sık rastlanan bir eylem. "bir nefes çekicem." diyip sigaranın mına koyan insanlara özellikle lise tuvaletlerinde sık rastlanır.
sigarayla sevişir gibi hali olan kişilerin sigarayı içmeyip emmeleri halidir.
(bkz: marla singer) *
ramazan ayında özellikle de sahurda, topun atılmasına dakikalar kala yapılabilecek eylem.
sigarayı içmeyip sigarayı sömürmek kelimesine eskiden, sigara içmiyor saksafon çekiyor denirdi. hatta öyle içine çeken insanlar, vardı ki duman bir dakika sonra ortaya çıkmaya başlardı. sorduğun zaman neden içinde çok bekletiyorsun diye. yeğen derlerdi ben sigara dumanını içime çektiğim anda ayak parmağına indirmedim mi zevk almıyorum. felaket derecede içlerine çekerlerdi. sigarayı içmezler, emerlerdi.
(bkz: sigarayı yutmak)
sigarayla sevişmektir.
sigara paketin içine dökülmüş tütünleri yiyen kişidir.