bugün

olmayan paradır. sigara bağımlısı birisi, zaten son parasıyla aç olsa da gider, sigarasını alır. sigarayı bıraktığı taktirde karnını doyuracaktır. yani öyle bir para yok anlayacağınız.
çünkü aynı para bu sefer ekstra yemeğe veya abur cubura verilmektedir. hatta belki de daha fazlası.
bilakis varsayımdan ziyade gerçektir. ev geçindirenlerin bilebileceği bir paradır. günlük içtiği sigara parasını haftalık olarak çocuğuna harçlık olarak veren babayı bi nebze de olsa rahatlatır.
Zaten o paranın bir miktarı sigarayı bırakmaya yardımcı olan ilaçları almakta kullanılır. Geri kalanı abur cubur çekirdekti derken biter üstüne cepten harcarsınız sigara içmek yerine.
Bıraktım der bir iki gün kapıyı, duvarı tekmeler kriz geçirir etrafındaki masum insanlara çemkirir önce tek alarak başlar tekrardan pakete yönelir. Allaha şükür şu yaşıma kadar ağzıma sigara almadım.
sigaraya verdiği paranın iki katını çerez, sakız, nikotin bantları vs. ödeyeceği için zarardadır kendileri.
o para tutarsız harcamalar devam ettikçe hiç bir zaman artmaz. o gün sigara bırakılır başka bir gün başka bir masraf, bir harcama çıkar karşısına. insanoğlu nun eksiği hiç bitmez. keşke herkes sigarayı bıraksa da cepteki paralar artsa.
artmıyor artmıyor artmıyor... kendimi abur cubura verdğimden daha çok para gitti. denedim gördüm.
olmayan paradır. daha fazlası gidiyor. sigarayı bıraktırma reklamlarında

''hayır tabikide kilo almayacaksınız''

büyük yalandır. sigarayı bıraktığınızda 10 yıllık içici iken bırakmış bir adam olarak söyleyebilirimki en büyük zorluğu yıllardır iki parmağınızın arasında tuttuğunuz şeyin bir anda kaybolması. sürekli bişeyler yiyosunuz. 20 ile 30 kilo arası bir kilo fazlanız oluyor 6 ayda. ben yeniden başladım ve çok mutluyum.
kara para gibidir. nerden gelip nereye gittiği muammadır.
yeme içmeye verilen para kat kat fazla olmaktadır, zira sigara içilmeye devam edilse hem açlık hissi azalır para cepte kalır.
malefes artmıyor arkadaşlar ben bizzat denedim hala param yok. Fakir geldik fakir ölcez.
Yok öyle bişi.

3 pakete yakın sigara içiyordum.

3 gündür sigara içmiyorum. Şimdi de iddaa sitelerinden çıkmıyorum.