bugün

Sigaraya tüm marka ve çeşitlerde 3 yada 4 tl indirim yapılması durumunda pkk nın gelir kaynaklarından olan ve her köşe de satılan kaçak sigara ve satıcılarından eser kalmayacağını iddaa ediyorum çünkü böyle bi durumda en pahalı sigara 8,5 en ucuz sigara da 3 civarı olur, aynı zamanda esrar içinde bunu düşünüyorum yani esrar satışının yasallaşmasını ve devlet kontrolüne alınması gerektiğini düşünüyorum çünkü esrar denen maddeyi ülkeye sokanda ülkede satanlarda pkklı ve bu maddeyi ülkede bulmak çok zor değil yani devlet satışı kendi kontrolüne alırsa pkk nın maddi kaynakları azalabilir.
Zaten sigara almazsanız PKK batacak. Coca Cola almayınca israil'i batırmıştınız.

PKK'nın gelirinin %0.1'i falandır o sigaralar.

Yani hayatınız boyunca o sigaraların en pahalısını alsanız, bir adet AK-47'yi dolduracak kadar mermi almış olursunuz.

Not: PKK keşke Porsche falan satsa da 3000-4000 Dollar'a devletin düşük fiyattan sattığı bir Macan alsak...
ham petrol varil fiyatı 150+ dolar'ken litresi 4,5 liraya benzin satan, ham petrolün varil fiyatı 50 dolar'ın altına indiğinde benzin fiyatlarını 50 kuruş indiren hükümet sigaraya indirim yapmaz.*
iyi AMK. PKK götünü satıyormuş biz devlet olarak resmen kontrollü olarak satalım götümüzü para onlara gitmesin bizde kalsın.
http://www.haberturk.com/...elir-kaynagi-kacak-sigara

bakın iyi bakın arkadaşlar yakalanan miktar bu kadar ancak bunların bide satılanı var, arkadaş bana demiş ki gelirinin yüzde 0.01 falandır diye işte bizim ülkemiz bu yüzden gelişmiyo,''kaçak sigaradan ne kadar kazanacak yea'' diye, ulan bi aç araştır neymiş ne değilmiş cahil herif.

devlet batar demişler ama bide şöyle düşünün, iktisatçı değilim ama iktisatçıların şöyle bi mottosu varmış devletler için; %0 vergi devlet yok (anlamayan için devlet vergi toplamazsa işleri yürütecek para bulamaz), %100 vergi, mükellef yok(herşeyden çok vergi alırsan herkes vergi kaçırır gene bi bok elde edemezsin diyo) e güzel kardeşim sen bi düzen yakala yani bu kadar pahalı yapma sigarayı kimse gidip kaçak almaz haliyle pkk ya giden o parada devletin kasasına girer, bak burda ne yapmış olur, millete abartı vergi verdirmeden devletin kasasına gene aynı miktarda parayı koyabilirsin.

bi haber sitesinde şu yazmaktaydı, ülkede içilen 6 paket sigaradan 1 i kaçak bu da muazzam bi miktar.

bunlara ek olarak esrar gelirlerinin tamamı pkk ya gitmekte bunu yasal hale getirirse de gene büyük miktarda gelir elde eder.