bugün

1.5 tl tutarında sağlık vergisine dayandırılan zamdır. vergilerin bu kadar yüksek olmasına halen tepkisiz kalan insanlarımıza helal olsun.
az bile olan zamdır.
ülkenin sağlık durumunu göz önüne alınarak yapılan eylemdir.
Kaçakçıları zengin edecek olan zamdır.
Süt açılımından oluşan maliyeti biz tiryakilerin beline yükleme zammıdır. Bizde olmasak kimi bu zamlarla sikecek.
100 gram tütün 5 tl. ben sigara içerim diyene 10 gün ile 2 hafta arasında yeter. çarşafıydı filtresiydi derken 10 liraya dünya'nın en kaliteli tütününü 2 hafta içebilirsiniz.
pkk terör örgütünün kaçak sigara pazarını daha da canlandıracak zamdır.
tamam sigaraya zam geliyor anlıyorum dışarıda da sigara çok pahalı. lan benzine neden bu kadar zam yapıyorsun? ayrıca sigarayı bu kadar pahalı satarsan altında tek bir neden ararım ben. sen pkk ya fon sağlıyorsun. sigara pahalı diye pkknın piyasaya sürdüğü kaçak sigaraya yönelecek herkes. sonra da neden bitmiyor bu terör diye konuşur durursun.
Zamdan sayılmaz. Yüzde yüz zam gelmeli. Hem kendimizi zehirliyoruz hem cebimizi yakıyoruz. Belki bu vesileyle azaltmis oluruz. Tiryakiler duygusal davranmamali kanımca.
illa kaçak aldıracakları zamdır.
zam gelirse alacağım. sigaraya para vermek lazım biraz da.
şaka maka bu sigara şirketleri zengin olacak. vergi artıyor ama senin ödediğin para da artıyor. adam fiyatları karını arttırmak için belirler. uzman işletmeciler bu vergi zamının her şeyini hesaplar.
--spoiler--
bu gün 8 10 arkadaş toplanıp sigara zammını protesto etmek iin taksime kadar yürüyecektik ama kabataşta tıkandık.
--spoiler--