bugün

saçmadır. adam almış çayını, sigarasını da yakmış sen de karşısına geçip sigara sağlığa zararlı diyorsun. amacın ne hayattaki tek karşıtlığı sigara karşıtlığı olan bre gafil. sanki sigaranın zararlı olduğunu bilmiyor sigara içen ve sen bu bilgiyi verdikten sonra sigarayı bırakacak.

-sigara sağlığa zararlı bence içmemelisin.
+beni tekel görevlendirdi yoksa bende içmiyorum.
- sigara sağlığa zararlıdır.
+ sanane lan yarram ?
- ?!?!?!?!
demeyin, dememelisiniz, dedikçe bir sigara daha yaktırıyorsunuz.
-sigara sağlığa zararlıdır
+ne yaşamak kadar zararlıdır sizgara sağlığa ne de senin kadar zararlıdır sigara sağlığıma... işin gücün yoksa senin başka hadi başka masaya burası yüreği ateş kafası duman olanların hava sahası...
-deli mi ne?!?!?

diyen devam eden bir diyalog geldi yıllar öncesinden aklıma..
aşkın insanı yıprattığını bile bile aşık olan insana aşık olma demek gibi birşey.
herşeyin bir zararı vardır zarar yararın önüne geçtiği anda o yapılan herneyse bırakılır.
Cevabı biliyorumdur.
senin kadar değil cevabını göze almaktır.
napak, ölek mi?
-sigara sağlığa zararlı. içmesene.
+aaa cidden mi? Hemen söndürüyorum o zaman.
-?#*/#*@=?
bence bu insanlar bu cümleyi söyledikleri kişi başına sağlık bakanlığından prim alıyorlardır.
sigara içmek sağlığa otobüs durağında beklerken 88 model macar yapımı ıkarus dumanına maruz kalmaktan daha az zararlıyken söyleyenin saçmalığıdır. büyükşehirlerden birinde yaşayanların maruz kaldığı hava kirliliği sigara dumanınından kat ve kat fazlayken sigara içmek bu yerlerde faydalı bile olabilir.
bir bebeğe evrimi anlatmak gibidir, anlamaz. bazıları içinse bir matematikçiye integrali anlatmak gibidir, zaten biliyodur.
-anne babaaaa sigara içmeyin artık.

+biliyoruz sağlığa zararlı canım evladım ama başladık bi kere. sen içme tamam mı? sen bakma bize.

-la ondan değil, şuna aylık 300 lira para harcıyonuz. harçlık isteyince yok diyonuz. bırakın şunu artık!

+?!!??
Sigarayı bırakmış biri olarak söylüyorum zararlıda olsa kesinlikle birakilmamalidir. Kontrollü olarak içilmeye devam edilmelidir. Zira sigarasiz hayat inanın hiç birşeye benzemiyor.
"baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor" tepkisi alabileceğiniz eylem. ben sigarayı içiyorsam zararlarını da senden iyi biliyorumdur, di'mi ama? ne gerek var captain obvious olmaya?
Boştur. ne söylerseniz söyleyin yine içer.
Alacaginiz cevap her zaman 'icen de geberiyo icmeyen de, en iyisi icmek ehe ehe'dir.
300 kilo bir adama az ye kilo alacaksın demek gibi bir şey.
bu hastaya öleceksin demek gibi bir şeydir. sigara hayattır o adam için, içmese yapamaz. onun için yanan bir o vardır. kimsenin olmadığı anlarda yanında olan dostudur. fakat o pezevengi(sigarayı), bile parayla tutuyoruz yanımızda. *
kendine zorla sövdürmek isteyenlerin başvurduğu yöntemdir.