bugün

yaz akşamlarında sokakları istiklal caddesinden kalabalık olan yer.
tarihiyle, deniziyle, şirinliğiyle, gün batımıyla, güzel mi güzel türkiyenin turistik beldesidir. Antalya/manavgattadır. Side ayrı bir havası, doğası, tadı olan bir yerdir. Herkesin mutlaka dünyada gidip görmesi gereken bir yerdir. Antik tiyatrosuyla, tarihiyle, kültürüyle en önemlisi doğal güzellikleriyle, deniziyle, eğlencesiyle vs. farklı ve çok güzel bir beldedir.
tatil budur dedirtecek harika bir bölge. tarih, gece hayatı, huzur...
ne ararsan var. gidilesi, görülesi...
aşkların en güzel yaşandığı yer.hele o apollon tapınagının altından gün batımını izlemek..
travis 'in alternatif mecraların dibine girdiği şarkısı.
sıradan bir o kadar da kimlikli bir şarkı... içine rahatça girilebilir basitlikte bir müzik... ama akan, ilerleyen keyifli bir yapısı var. arabada seyir halinde dinlenilesi familyadan...
bir numarası yoktur aslında , belki de bana bir anlam ifade etmiyordur orasını bilemem. giriş çıkışın daracık yollardan neredeyse tek şeritmişçine yapıldığı , yaz aylarında yabancı akını ile yukardan tükürsen yere düşmeyecek bir kalabalıktadır , esnafı desen hep ağlar,müstehakta tabi kolay yoldan turist sikeyim dolandırayım vs diye bakar olaya basar kazığı , bu nedenle genelde alışveriş yapanda yoktur . plajı desen dar ve kalabalık yine ,senzlong sistemi yerine şemsiye havlu sistemi vardır amele gibi şemsiye havlu taşı dur. tatil yeri olarak seçilecekse bir çolaklı bir gündoğdu gerek konforu gerek sakinliği olması nedeniyle daha önde tutulmalıdır eğer huzurlu bir tatil isteniyorsa.
12.yy'da arap tarihçisi idrisi'nin yanmis bir kent olarak tanimladigi yer.
özlediğim yer.
suyun içilmek yerine solunduğu harika ötesi antalya ilçesi.
buram buram travis kokan şarkı.

http://fizy.com/#s/150t7w
merak edilen bir beldedir.
travis in harika şarkılarından biri. bugün uçak iniş yaparken bu şarkının we all will live, we all will die kısmını mırıldanıyordum ki uçak yere dokundu, fakat iniş yapamadı. çakılıyoduk az daha. ürperdim.

we all will live, we all will die
there is no wrong, there is no right
the circle has only one side!

http://www.youtube.com/watch?v=kvHQkQjEf6Y&feature=related
Mukarnaslikavsara yazar kisisi ile sanat evi acacagimiz beldedir.
Esnafın turist kazıklamada rakip tanımadığı, tarihi güzellikleriyle göz kamaştıran belde.
travis reisin baş yapıtlarından biri.
bu sene tatilimi yapacağım belde. birikmişlerimi buraya dökeceğim. sabır. (bkz: swh)
apollo tapınagına girişler artık paralıdır. artık ne yapacaklarını şaşırdılar. destek vermek için; #SideyeDokunma
uzun zamanin ardindan yeniden sardigim harika bir travis sarkisi. Nedendir bilmiyorum bu sarkiyi dinleyince yasasaydik iyiydi diye düsünüyorum.
iki yildir yaz tatillerimi gecirdigim minik cennet. gunduzleri deniz, kum, gunes.. geceleri caniniz ne isterse. guzel mekanlar, guzel menuler...

fakat sidede hicbir sey antik sidenin yerini tutmaz benim gozumde . tiyatrosu, eski evleri daha sonra kiyi boyunca yuruyerek varabileceginiz appllo tapinagi. kayalarin uzeri sizin icin bir anda dunyanin en guzel yeri olur . gunes oyle guzel batar, oyle antik bir hava alirsiniz ki bir an orda yasiyor gibi hissedebilirsiniz.

en guzel fotograf veren beldelerden biridir.

cabuk seversin, zor vazgecersin.
Ben antalya hava alanına yakın diye geldim. Antalya hava alanına 1 saat mesafede. ekim ayı olmasına rağmen alman turist kaynıyor. Gördüğüm 10 kişiden 9'u alman.her yerde nar suyu satılıyor. içtim taze ve lezzetliydi. Tavsiye ederim.denizi çok temiz, cidden balıklarla yüzdüm. Ayrıca yüzme öğrenmek için ideal çünkü bir türlü boyu geçemiyorsunuz. Ekimde yani dun denize girdin bana soğuk gelmedi. (Belki de ben karadenizde yüzmeyi öğrendim diye) ama bugün fırtına var. bırakın denize girmeyi odadan dışarı çıkamadık aksam 7'den sonra. Bu nedenle bence en geç eylül de tatil daha mantıklı ve risksiz. Dükkan sayısı bakımından kemer ve kaşı sollamış durumda. Almanlar yüzünden fiyatlar çok pahalı. Ama uygun yerlerde var. deniz kenarı yerine çarşı içinde yerseniz daha uygun yerler var. esnafı genelde türkleri bile kazıklamaya çalışıyor. Adamlar biraz da bunalmışlar sıcak günlerde millet tatil yaparken çalışmaktan. Ama yine de güzel bir yer bence. Gidin görün derim.
Un kıvamında kumlara sahip harika bir yerdir.
Karisi kizi disinda zerre sevmedigim tatil yeri.
antalya'nın manavgat ilçesine bağlı belde. tarihi 2700 yıl eskiye kadar uzanıyor. geniş bir alanda harabelere ev sahipliği yapan side bir açık hava müzesi gibidir. harika bir yarımada, deniz, kumsal ve tarih muhteşem bir tatil vaat eder.
denizi çok temiz değil artık. her yere otel dikildi, bina yapıldı doğası da bozuldu. eski tadı yok. bundan sonrası için daha planlı şehirleşmesi gereken tatil beldesi, tarihi şehir.
otel mezarlığı olmuş, barzo dolu kalitesiz sosyal ortamı ve iğrenç esnafıyla gereksiz yerdir.