bugün

korkunç değildi. filmde dram-gerilim havası var.
görsel

izlemeye değmeyecek saçma cinli minli filmdir.
sicil sözcüğü ile aynı kökten gelen "kaydetme,toplama" anlamında arapça sözcük.
Büyünün haram olduğunu anlatan film. Film de dikkatimi çeken başka bir yön ise "Ali ismail" adında gencin tekrar öldürülmesinidir. Denk mi gelmiş bilinmez.
Beni azcik etkilemeyi basaran ve hosuma giden tek turk korku filmi.
Çokta korkunç olmayan film. Bir dabbe serisi olamaz.
aslından pat diye bitmemesi gerekip, daha iyi bir son ile bağlanabilecek bir konusu olan film.
olmamış o son.
olmamış o cin çıkartma sahnesinin basitliği.
ortaları da çok sakin ayrıca.
Korkutmaktan ziyade mide bulandıran sahnelerin olduğu film.
laik kemalistlerin pişeceği yer, cehennemin elit kafirler için ayrılan kısmıdır.
kadının oyuncak bebeğin saçını kesip yediği sahneyi hiç bir zaman anlayamadığım idareci yerli korku filmi.
Adıda kendisi de mükemmel.olan filmdi. Konunun da güzel oluşu filme bağladı. Cekinmedik değil yani. Tövbe bismillah.
Cehenneme gidecek ruhların ölümden sonra gittiği yer.
Guzel bi cin filmidir.
Afişini gördüm ve film hakkındaki kararımı verdim, kesinlikle gitmeye değmez paranıza ve zamanınıza yazık, bom, bok bir film.
Türk hiçbir korku filmi dabbe serisi ile yarışamadığı için bu filmde vasati aşamamıştır.
Cehenneme gidecek insanların ruhlarının hapis olduğu yer.
Kafirlerin ruhlarının ölümden sonra, cehenneme gidene kadar hapsolduğu yerdir.
Serinin son filmi (beşinci film) 17 ağustosta vizyona girmiş.

Anladığım kadarıyla şuan vizyonda olan "Siccin 5" filminin reklamını yapabilmek için serinin ilk filmlerini youtube a yüklemişler. Serinin ilk dört filmini izlemek isteyenler resmi youtube kanalından izleyebilirler: https://www.youtube.com/user/siccinfilmi/

Siccin 4 ü sinemada izlemiştim ve oldukça beğenmiştim (daha sonrasında filmi iki kez daha izledim). Film boyunca gerilim hiç düşmüyor. Sahneler arası geçişler oldukça başarılı. Absürt sahne geçişleri yok. Hiç bir korku sahnesi sırıtmıyor. Makyajdan ışığa kadar her şey başarılı.

Siccin 5 i izlemek için sabırsızlanıyorum.

Serinin eski filmlerini izleyecek olanlara not: "Siccin 3"ü izlemenize gerek yok. serinin gereksiz ve başarısız tek filmi. diğer filmler yanında oldukça sönük kalıyor. eğer gerilim tarzı filmler seviyorsanız diğer tüm filmleri beğeneceğinizi düşünüyorum.

yapımcıya not: siccin 4 vizyondan kalktıktan sonra hiç bir şekilde bu filme ulaşamadım. ne korsan ne orjinal. korsanı engelliyorsanız en azından orjinalinin satışını yapın. ya da şuan yaptığınız gibi youtube a yükleyin. teşekkürler.

edit: siccin 5in ilk yarısını sinemada izledim. fakat ikinci yarıya kalamadım. aşırı gerilim içeriyordu. sabırsızlık edip tek başıma gitmiştim izlemeye. başka bir zaman arkadaşlarımla izlemeyi düşünüyorum filmi. tek gitmemeniz tavsiye olunur.
cinli şeytanlı korku filmlerinin bokunun çıktığı dönemlerde değerli yönetmen alper nestçi'nin "cin temalı korku filmi böyle yapılır" diye mütevazı bütçelerle yola çıkarak üzerine hatırı sayılır muvaffakiyette 5 film çektiği serinin adıdır.

altıncısını da merakla bekliyor, ünlü yönetmene muvaffakiyetler diliyoruz.
zamanında bir aptalın gitme dediği filmdir. yalnız başına keyifle izlenen filmdir. mangır sağlamdı hacılar. şimdi, çek bekliyorum.

(bkz: herkesin bir bedeli vardır)
her seriside birbirinden daha rezalet olan filmdir.
Güzel film olacak inanıyoruz... Ellerine sağlık şimdiden emeği gecenlerin.
Bok gibi yapmışlar yine 5. Filmi, bu son çıkacak olan da bok gibidir eminim. izlemeye giden boşuna para dökmesin, yapamıyorlar bu işi. Türkler korku filminden anlamıyor hala neyi zorluyorlar bilmem..
(bkz: kahkaha tufanı)
son filminde salonda iki kız olduğumuz için ve her şeye güldüğümüz ama bir yandan da korkmamak için aleyna tilki şarkısı açtığımız seridir.