bugün

işte sen her gece düşlerime düşünce,
Yerlebir yelkovan yerlebir akrep.
Gündüzler yokki zaten oyunlar bir bilmece.
Ne düşteyim ne gerçekte,
Sevmek böyledir işte.
Sevgi: Kalbin Aşık olduğu kişiyi bir süre geçtikten sonra beyine alıştırmasıdır.
Kimi zaman rezilce korkuludur
insan bir akşamüstü ansızın yorulur.
Senlik bişey yoktur bu hususta.
Bir duygu sizi geriyorsa ondan uzak durmalısınız. ihtiyaç falan da değildir, içten gelir. Bir şeyleri seviyorsanız bu sizi mutlu etmeli.
sevdiğin zaman; pilavüstü kuruyu sever gibi seveceksin birini, ya da hiç şampiyonluk görmemiş bir taraftarın takımını sevdiği gibi..
"sevmek sevmekse sevmemek sevmemektir." -C. Yılmaz.
duygularda ki, kalplerde ki, gözlerin gördüklerinde ki yoğunluktur. ne diyordu şarkıda, "her gün seni düşünür her an seni yaşarım, seni sevmekten değil kaybetmekten korkarım".
sevmek ve sevilmek en asaletli duygudur.ve en asaletli insanlar bu duyguya sahip olur içten sever.
Severizz.
Malım ben asla akıllanmam.
Ayrıca bakıyorum da yok benim sevebileceğim üst insan daha yaratılmadı falan tipleri türemiş yine he gülüm he. Bir sen varsın bir de Allah zaten.
sevmek yürek ister dicem de olmıcak şimdi...
iyi ki vardır. Bu his olmazsa olmaz yaşam için.
Hiçbir sebebi yoktur, içten gelir. Çözümlemesi yoktur, sadece olur.
Ama tükenebilir de dikkat etmek lazım.
karşılıklıysa dünyanın en güzel, tek taraflıysa dünyanın en kötü şeyi. öyle bir eylemdir ki bu ya zirvedesindir ya da en dipte.
öyle olunca imkansızı bile yaparsın.
emekmiş.
emek, vazgeçmeyecek kadar; ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş.
ne gerek var!
önce gözlerin aklına gelecek gece gece sigara yaktıracak,
sonra düşünerek hülyalara dalacaksın,
iki güzel el tutacağız diye kendimizden olacağız sonra,
üşürse ceket uzat işin yoksa bir de,
ne gerek var!

uyuyamadığı gecelerde zaten beni de uyku tutmaz kendiliğinden,
kokusunu alacağım diye sinemalara mı gideyim!
gönlü hoş olacak diye şiirler mi yazayım bir de?!
üşüdüğünde sonraları, çorap bile giydirirsin,
düşersin oğlum yere,
ne gerek var!

ailesi bir şey diyecek olur sonra, önünde kalkan olursun,
senin ailen bir şey diyecek olur, "siz de durun" der , el olursun,
arkada aldığın, aşığı olduğun kadın da sırtından bıçağı vurunca,
gururu imdat demeyen yer olursun,
söyleseniz,
böyle sevmeye,
bu devirde,
ne gerek var!
hem çok kolay hem de çok zor bir eylemdir. önüne gelene kendini kaptıran birisi olarak aynı hızda soğuyabiliyorum da. ancak sevmek çok ayrı bir olay. sevmek için zaman gerekir. bir şeyler yaşamak gerekir.
Hüzünlüyüm. uzun zaman sonra birinden hoşlandım, sevecek bir kalbim olduğunu hatırladım. Zaten sevmeler bana her zaman hüznü getirir. imkansızlıklar, uzaklıklar, eksiklikler ve niceleri. Bana bir çift göze bakma ihtimalini vermeyen dünya, yok ol.
insanları sevebilmenin en iyi yolu onlardan uzak durmaktır.
“Resûlullah Efendimiz şöyle buyurmuştur: istediğini sev. Şu gerçektir ki, ondan ayrılacaksın."
platonik ise kötüdür ama iyidir be sevmek en azından biliyorsun sevdiğini bilemezsin sevildiğini, klasik olsada.
Her varlığa karşı bir duygu selidir.
Eğer bu şey karşılıklıysa dünyada sizden mutlusu yok, sevmek güzel şey bree sevin sevin sevin ama sonra da berbat etmeyin herşeyi dünyaya küstürmeyin insanları. Hele ki gerçekten seviyorsa...
varlığına inanmadığım şey.ewed
bin defa ölmek demektir.ewed