bugün

Önce sevilmek dersin,
Hayal kurdurur insana.
Fakat sevilmek, terkedip gidince seni,
Sevmek ile kalırsın yine başbaşa....
sevilmek cok guzel. el ustunde tutuluyorum sozluk daha neyin sorunsali.
Bence en güzleli sevdiğin tarafından sevilmek:)
bir adam üstad fuzuliye soruyor sevmek mi güzeldir sevilmek mi
o da der ki sevmek tabi ki güzeldir sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın ki .
sevmek güzeldir aşkların en güzeli en heyecanlısı platonik degil midir zaten? tıpkı fuzuli'nin dedigi gibi insan nolursa olsun sevildiginden emin olamaz isterseniz götünüzü yırtın, agzınızla kuş tutun, atomu parçalayın fakat hep bir acaba gerçekten seviyor mu şüphesi vardır.
sevilmek çok güzel ama bir noktadan sonra sıkıyor, ama sevmekten asla bıkmıyorsun, her an birini sevmek onu düşünmek, onun hayali mutlu ediyor seni; yani kısacası bence sevmek daima daha güzeldir.
Aynı kişiyi sevmek ve aynı kişi tarafından sevilmek çok mu imkansız. Evet.
ikisi de kötü.
Biri de gerçekçi olmamış lan.

Sevişmek tabiisikide.
Sevilmedik ki sözlük ne bilelim elde kalıyor sevmek bunlada yetinen bünyeleriz içinde sevginin barındığı her şey güzeldir bence.
hangisinde sorumluluk duygusunu daha az hissediyosan.
Sevmek guzel birsey de, eger bir de sevildigini hissedersen tadindan yenmez.Ama sevilmeden sevmek biraz ugras gerektirir.
Sen sevmedikten sonra sevilmek karşındakinin duygularını heba etmekten başka bir şey değildir. Evvela sevmek sonra sevilmek.
sevmenin de sevilmenin de ayrı bir hazzı, güzelliği var. ikisinin birlikte olduğu durumlar tadından yenmez ama söz konusu bir seçimse sevmek daha ağır basar. neticede herkes kendi duygularını daha çok önemser.
"4S Kuralı" nı akla getiren sorunsal.
Her şey sırayla güzel. Sevmek sevilmek sevişmek.
Ikiside bi yarrama benzemiyor.
sevmek hayatın tadı sevmek
tanrının adı demek sevmek
kulun muradı demek
sevmek sevmek

Demiş imparator.
ikisinden de yarimsar kilo tart abi.
Sevmek güzeldir ama sadece sevmek kötü, sevilmekte güzeldir ama sen sevmezsen sana eziyet gibi gelir.
asla ne kadar sevildigini bilemez, emin olamazsin.
sevmek sana özeldir ama. Bastan asagi sensindir. duygularinin bütün hücrelerine nasil yayildigini bir tek sen o kadar iyi hissedebilirsin.
güzel sevdigin zaman dünyada hicbir seyin bundan daha önemli olmadigini düsünürsün. sevmektir. cünkü sevilmekten daha gercektir.
Ikisi de Karşılıklı olduğunda güzel.
Edebiyatı bırakın. Tabiki sevilmek!
Sadoysan sevilmek mazoysan sevmek uygun olacaktır.
birinden biri eksik oldu mu, ikisi de bir halta yaramaz. aşık olmadığım birinin bana aşık olması hoşuma gitmez asla. aşık olduğum kişinin bana aşık olmaması da bana acı verir. gönül ister ki herkes mutlu olsun. bu iki tercihten birini yapan, birinden birinin acı çekmesine göz yumuyor demektir.