bugün

filmin konusu aynı pansiyonda kalan üç yakın ardakadaş, erkeklere karşı tavır alırlar ama hiç birisi sözünde durmaz. nilüfer, kendini zengin diye tanıtan bir araba tamircisine, lale, ünlü bir artiste, mine ise patronuna aşık olur. ressam kenan ise lale'ye aşıktır ve ünlü oyuncunun kendisini kullandığını ona söyler. kenan'a inanmayan lale onu aşağılar fakat daha sonra kenan haklı çıkınca pişman olur. mine'yi ise patronu iğfal edip hamile bırakır. bu utançla yaşamak istemeyen mine intihar eder. usta aktör sadri alışık bu filmde '' bülent '' rolu ile karşımızda. işte o filmden bir sahne :

( bülent ve lale tiyatro sonrası bir yerde oturmaktadırlar....)

bülent : neden dalgınsınız
lale: piyesin etkisindeyim hala... sevmek deyince zaten öylesi olmalı...
bülent : olmalı ama, öyle aşklar bu zamanda sadece piyeslerde ve romanlarda kaldı.
lale : aşkın o zamanı bu zamanı varmı. hakikisi her zaman birdir.
bülent : ben sizin kadar iyimser değilim, inanmıyorum ama inanmak istiyorum sevgi kalmadı diyorum, hakiki bir şekilde sevmek ve sevilmek istiyorum.. şimdiye kadar yaklaşan her kıza ümitle eğildim her seferinde ümitlerim tuzla buz oldu.
lale : belki hep yalnış insanlarla karşılaştınızda ondan. bende aşkı sadece hep düşündüm ama denemedim...
bülen : talih sizi karşıma çıkardıktan sonra buna bende inanıyorum. ne tuhaf bazen bir bakış insanın yerleşmiş düşüncelerini yıkıveriyor.....
Aynı pansiyonda kalan üç yakın ardakadaş, erkeklere karşı tavır alırlar ama hiç birisi sözünde durmaz.
Nilüfer, kendini zengin diye tanıtan bir araba tamircisine, Lale, ünlü bir artiste, Mine ise patronuna aşık olur.
Ressam Kenan ise Lale'ye aşıktır ve ünlü oyuncunun kendisini kullandığını ona söyler.
Kenan'a inanmayan Lale onu aşağılar fakat daha sonra Kenan haklı çıkınca pişman olur. Mine'yi ise patronu iğfal edip hamile bırakır.
Bu utançla yaşamak istemeyen Mine intihar eder.
https://www.youtube.com/watch?v=Jinuw81V-CU
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar