bugün

- Ne konuşiyim kızla?
+ Ne biliyim oğlum gözlerinden bahset, kokusundan falan.
- Gözlerin çok güzel kokuyor.
aynı benim gibi bir ahmaktır. 1 ay önce falandı üniversitenin yemekhane sırasında görmüştüm. çok etkilendim. insan nasıl daha adını bile bilmediği bir kıza bu kadar vurulabilirdi ki? işte o kadar güzeldi. belki de tanısam soğuyacaktım kızdan. ama tanımıyordum işte. bu kızla sürekli karşılaşmaya başladık. sürekli ona bakıyordum ve oda bakışlarıma karşılık vermişti. resmen gözlerimiz aşk yaşıyordu gizli gizli masumca. 1 ay boyunca bir türlü gidip konuşamadım. cesaret edemedim. ve bugün evet tam bugün saat aksam 7 de yemekhaneye gittim belki ordadır kızı tek görürümde söylerim diye. baya konuscaktım sözlük. ve evet kız oradaydı. yanında bir de erkek arkadaşıyla. başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. boğazım düğümlendi. kıza son kez baktım ve tesadüfen tam o sırada başını kaldırdı ve o da beni gördü. kendini suçlu gibi hissetti nedense. az önce gülümseyen yüz beni görünce asıldı. halbuki neden öyle düşündü anlamadım. benim gibi odun bir insanı zaten hak etmiyordu. sigaramı içtim ve kalktım. yani eyy sözlük böyle bir duruma düşmek istemiyorsanız söyleyin gerçekten söyleyin. ne kaybedecekseniz ? efkarlandım yine bir sigara daha içeyim.
türk erkeğinin en büyük hatasıdır. açılmak gerekir. korkmak saçma. biz erkekler cesur olmazsak doğamıza aykırı olur.
Kimin sevdiği sorunsalini beraberinde getiren hadise...

- sevdigi kiza acilamadim abi.
+olum ne diyosun?
-sevdigi kiz abi... acilamadim.
+kimin sevdigi ulan?!
-acilamadim abi! Acilamadim... acilamadim.
+yat artik hadi gec oldu.
kavgaların olma sebebi budur işte; adam birini sever ama kimseye söylemez, bir gün sevdiği kızın yanında erkek görür, gider onu döver, erkek neden dövüldüğünü anlamaz, kız neden kavga olduğunu anlamaz, sadece bizim elemanımız olayı bilir. böyle salakça bir durumdur.
sevdiği çocuğa açılamayan kızdan daha iyidir. kahrolası kadın gururu!
utangaçlığın vardığı son noktadır. tatlı ve samimi bir duygudur.
şuan içinde bulunduğum ruhi durumdur.herşeyden konuşup fikrimi beyan ediyorum konu ona gelince susup köşeye çekiliyorum.
(bkz: seviyorsan git konuş bence)
Ne var lan çekinecek nihayetinde etten kemikten bir insan. Söyle gitsin, ya evet der ya hayır.
daha kötüsü için (bkz: hoşlanılan kızla bir türlü tanışamamak)
nereye açılıyosun diye sorulması gereken adamın yaptığı iştir...

ben bazı şeyleri hakkaten anlamıyorum...adam diyoki git hoşlandığın kıza çıkma teklif et diyo...lan burası ortaokul mu lise mi mk? çıkma teklifi mi kaldı mk? doğru dürüst tanımadığı insanla kim çıkar mk?

onu geçtim....adam kıza açılmaktan bahsediyo....bre mal herif....biraz işini bilsen zaten kızın hareketlerinden,bakışlarından sana karşı boş mu dolu mu oldunu anlarsın....doluysa koyul işe, boşsa uzak dur...sana karşı hissi olmayan bi kıza yazılıp da kızın götünü kaldırma haybeye ve kendi gurununu küçük düşürme mk...
allah kurtarsın durumudur.
yanina oturup elini tutamadigim kızı daha ne kadar izleyecem bilemiyorum.
Bu laf da ben ve diğer tüm sığırlara gelsin. saygılar hürmetler.
çok zor bir durumdur. millet git karşısına söyle en fazla reddeder diyor ama yapamıyor insan.
ezikliktir. en fazla kızı kaybedersin. ölmezsin. hiç bir şey kaybetmezsin.
Buraya açıldığının 3te1i kadar kıza açılabilirdi.
Ben yanarken hasretinin narında
Hoyrat eller bağlar bozdu bağrında
Ben aklımı uğurlarken uğrunda
Sen sefalar sürüyorsun Almina..

sanirim olay sonralari bu misradaki gibi olmustur..
hayatının 5 yılını yalnız geçirmektir. yazık olmuştur.

açılın gitsin, dönerse senindir, dönmezse zaten senin olmamıştır amk.
ülke meselelerini düşünüp kafa yormaktan aşkın arada kaynayıp gitmesidir.
Eger kiz siyasetle ilgileniyorsa hoslanan cocuga acinasi bir durumdur. Bir sekilde siyasettten vurmasi lazim baska turlu acilamaz o arkadas.
Ülke meselesi gibi bir şey zaten sevdiğine açılamamak.
Bazıları için olmadık duaya âmin dememektir.
durmadan,fikret kızılok'tan gönül şarkısını dinlemek demektir.
tam anlamıyla göt yememesi durumudur.
ya bana kızar, küserse diye düşünür durursunuz.