bugün

Lisedeyken içinde bulunduğum durum. O kadar da kötü bur durum değildi ama. Her gün okula giderken otobüs durağında onu aradı gözlerim. Gördüğüm zaman mutlu olurdum. Çok kez Gözgöze geldik. Ama utangaçlığımdan gözlerimi başka yerlere kaçırırdım. Çok kez başka kızların benle ilgilendiğini hissettim. Ama ben onu hiç aldatmadım. Platonik de olsa sevgilimdi o benim. Elini hic tutmasam da içimde yaşatıyordum onu. Ve ben hiç acilamadim ona. Okulun sin senesinde piçin biriyle gülerken gördüm onu. ihanet etmişti aşkımıza. Ve Kübra senden geriye sana yazılan okunmamış şiirler kaldı.
Ne olursa olsun kafasına girmek lazım önce ya. Reddedilirseniz dünyanın sonu değil en azından bir belirsizlikle yaşamazsınız.
Araya arkadaş sokulmaması gerekir. Okulda bir çocuk, arkadaşının sınıfından bir kızdan hoşlanmıştı. Arkadaşı kızla konuşmaya başladı, sırf çocukla tanıştırmak için. En son o kadar konuşmuşlar ki nişanlandılar.
Siz açılamazsanız başkası açılır. Siz denemezseniz baştan kaybedersiniz. Acı gerçekler.
Gidip konuştuğunuzda, karşılıksızsa ne olacak o zaman?

işte kendi kendine bu soruyu sorar, seven kişi. Ve göze alamayıp hata yapar. Bekler. Ben hep bekledim.hata yaptım.
iki yıl sonra keşke konuşsaydım denilen durum gidip konuşun en fazla bir daha konuşmazsınız yapsaydım demezsiniz yaptım olmadı dersiniz içiniz soğur akılda soru işareti kalmaz.
içip içip arayın o mayhoşlukla güzel edebiyat yapılıyor.
Seven sevdiğine sevdiğini söylesin. HZ.muhammed
bir an önce yapılması gerekendir, siz açılmayı beklerken başkası açılır ise daha çok üzer, yani sonuç olumsuz bile olsa en azından denemek gerekir pişman olmamak için.
Kadınları gülümsemeyen şehrin erkekleri cesur olamaz azizim takma kafana.
Günlerce gecelerce kafanda senaryo yazıp çizip bir türlü açılamamak.
yaşadığım durumdur bilmiyorum korkuyor muyum özgüven eksikliği mi nedir ama açılamayak olduğum kesin.
kızdan olumlu yönde cevap alamayacağını düşünen biri için olağandır.
tam anlamıyla göt yememesi durumudur.
ya bana kızar, küserse diye düşünür durursunuz.
durmadan,fikret kızılok'tan gönül şarkısını dinlemek demektir.
Bazıları için olmadık duaya âmin dememektir.
Ülke meselesi gibi bir şey zaten sevdiğine açılamamak.
Eger kiz siyasetle ilgileniyorsa hoslanan cocuga acinasi bir durumdur. Bir sekilde siyasettten vurmasi lazim baska turlu acilamaz o arkadas.
ülke meselelerini düşünüp kafa yormaktan aşkın arada kaynayıp gitmesidir.
hayatının 5 yılını yalnız geçirmektir. yazık olmuştur.

açılın gitsin, dönerse senindir, dönmezse zaten senin olmamıştır amk.
Ben yanarken hasretinin narında
Hoyrat eller bağlar bozdu bağrında
Ben aklımı uğurlarken uğrunda
Sen sefalar sürüyorsun Almina..

sanirim olay sonralari bu misradaki gibi olmustur..
Buraya açıldığının 3te1i kadar kıza açılabilirdi.
ezikliktir. en fazla kızı kaybedersin. ölmezsin. hiç bir şey kaybetmezsin.
çok zor bir durumdur. millet git karşısına söyle en fazla reddeder diyor ama yapamıyor insan.
yanina oturup elini tutamadigim kızı daha ne kadar izleyecem bilemiyorum.
Bu laf da ben ve diğer tüm sığırlara gelsin. saygılar hürmetler.