bugün

ailesini ikna etmek sanirim bunlardan biridir.
Düğünü geri kafalıların yaptığı bir olaymış gibi göstermek,düğün salonlarını kro mekanları gibi göstermek soğutmaya yarayabilir. Ama düğünsüz evlilik mi olur şöyle eşinle iki dans edemediğin.
'Düğüne harcayacağımız parayla yurt dışında başbaşa bir tatile çıkabiliriz' iyi bir teklif olabilir.
senden önceki bütün sevgililerimi düğünlerde tavladım derseniz, kendiliğinden düğün isteğinden vazgeçer.
deli bir akrabanla tanıştır ve onun nikah şahidim olmasını istiyorum de.
Çevresi olmayan ya da fakir olan insanların kaÇmaya Çalıştığı durumdur. Düğüne para harcarsın ama bir sürü de para takı gelir . Yarısını masraf say yarısı sende kalır .
düğünsüz evlenmeyi, yeni bir moda akımı gibi kakalamak yöntemi işe yarayabillr. Sade bir nikahla evlenen ünlüleri, örnek gösterebilirsiniz.
kabul eden kız tarafı açısından düşündürücüdür.

kız için gelinlik giymek bütün hayatı boyunca kurduğu rüyadır.

niye düğünsüz evlenmeyi kabul etsin? iyi taraftan bakılırsa ekonomik durum yada çok sevdiği insan için hayalinden vazgeçmesi mümkündür.

şeytanın gör dediği ise ailesi ve kız düğünden kolayca vazgeçiyorsa altındaki asıl sebep nedir?
Tek bir gece eglenmek icin bu kadar fazla paranin harcanmasinin mantikli bir hareket olmadigi fikrini karsi tarafa asilamaktir.