bugün

dünya üzerindeki en fena şey olsa gerek. bunu yapan herşeyi de yapar efendim.
(bkz: kuyruk acın mı var)
"öfff, karıya \ adama bak, taşşş gibi taşşş" şeklinde bir göz zinasından(!) ibaretse affedilmesi gereken eylem.
yapılabilecek en aşağılık hareketlerden birisidir. bir de aralarını sizin yaptığınız çiftten biri diğerini aldatırsa üstünüze sanki siz aldatmışsınız ya da aldatılmışsınız gibi vicdan azabı düşer. iki türlü de çekersiniz acıyı.
iğrenç bir eylem olarak algılanabilir. ama seni sonsuza dek seveceğim deyip çekip gitmek ve arkaya bile bakmamak ne derece hafifletici sebep sayılabilir diyerekten tartışılması gereken olay. ne kadar da doluyum değil mi? kahretsin hayat çok kötü keza aldatmak da öyle.
gerçekten en iğrenç davranışlardan birisidir. peki karşılık olarak hemen sevgiliyi dövmek, öldürmek, terk etmek mi gerekir? zannetmiyorum. benim sevgilim olsa, gidip beni birisiyle aldatsa önce kendimi sorgularım. bende ne eksik, bende birşey eksik olmalı ki bu kadın gitmiş boynuzu takmış bana diye düşünürüm. sinirimden çıldırırım, ama çıldırarak bir sonuca da ulaşamam. düşünmeye devam ederim. eksik birşeyler bulabildiysem, bir daha aynı olayların yaşanmaması için bu eksiklikleri kapatmaya çalışırım. eksik birşey göremediysem de susarım, bir süre konuşmam kadınla. eğer kadın, uğruna beni boynuzladığı adama aşık falan olmuşsa yapabileceğim birşey yoktur. gitsin onla ne yaparsa yapsın. pişman olup da geri dönerse, daha doğrusu geri dönecek kadar yüz bulabilirse bilemiyorum. belki de gider affederim kadını.

sonuç: insanların içinden bazen bunu yapmak gelir, aslında çok anormal birşey değildir. bir takım eksiklikler sonucu uzun süreli ilişkiler aldatma sonucu bozuluyor.
iğrençliği tartışılmayacak durumdur. Bunun ötesi ise, o şerefsiz kişinin boşuna gitme nasılsa döneceksin demesidir.****
her şekilde bahanesi vardır bunu yapanların. kendini sorgulasan da eksiklerini görsen de o zaman şu geliyor akla, madem bendeydi suç neden bırakıp gitmedin. istediği gibi biri değilsindir, o yüzden aldattım der. istediği gibi birisindir, sen de benim gibiydin bunaldım der. uzar gider. bir kere yapan hep yapar. bir kişi de çıkıp gerçeği söylemez, canım başkasını çekti, çok güzel kalçaları vardı dayanamadım, dini imanı olmuyor ya da ne biliyim seninkinden büyüktü falan demez. hayvani bir şeye insani bahaneler arayarak gözünüzden daha da düşerler.
insanın kendisine saygısının olmadığını gösteren önermedir. aldatıldığını hisseden sevgili bunun kokusunu çok ötelerden alır. *
erkekler daha çok fiziksel olarak aldatmalarına rağmen, kadının aldatması zihninde başlar. onun için kadının aldatması affedilmezdir. ayrıca erkek, çok eşliliğe meyilli bir varlıktır. kadın-erkek eşitliği üzerinden tartışılmaması gereken bir durumdur.
basitliğin en kolay ifadesidir.
kendini aldatmaktır.
(bkz: ben bir bok yedim)
kolayca yapılamayacak eylemdir. tam yapılacakken sevgilinin kokusu akla düşer ve insan vicdan azabından kıvranıp vazgeçer. o yüzden gerçekten sevgili seviliyorsa, yapılması imkansız bir eylem. en azından ben bu kadar kabiliyetli olamadım.
ahlaki kısımlardan öte, iki sevgilinin ilişkisine olan etkisine bakmanın gerektiği hede.
sevgilinizi aldattınız. tamam. ona söylemediniz, söylemediğiniz gibi onun bunu birilerinden/bir yerlerden öğrenme gibi bir olasılığı da yok. rahatladınız, rahatsınız. burda aklıma gelen tek birşey var: sevgiliye eskisi gibi bakılıp bakılamayacağı noktası. aldatma eyleminden bihaber olan sevgilinizin (doğal olarak) size halen eskisi gibi baktığını, sizi eskisi gibi sevdiğini, mutlu mutlu hayatına devam ettiğini göreceksiniz. oysa ki siz, bildiğinizin ağırlığıyla ezilecek ve (en önemlisi de bu ki) giderek onu küçümsemeye başladığınızı farkedeceksiniz. görünürde hiçbir tırtlık olmasa da, ilişkinin iç dengesi değişecek; sizi rahatsız, huzursuz biri haline getirecek bu durum. o yüzdendir ki;
(bkz: gerenk yok)
(bkz: sonsuz pişmanlık)
aşağılık bir yaratık bile olamamak, sevgilinin kutsallığını hiçe saymak, dünyanın en ağır sözlerini ve acılarını hak etmektir.

sevgiliyi aldatmayı düşünmek bile tüm güzellikleri bitirir, ve bunu düşünebiliyorsanız eğer, sevmiyorsunuz demektir, bu kadar basit, seven insanın aklının ucundan bile geçmez, geçemez....
herkesin yapabilecegi kadar kolaydir, bir anliktir.
bazen korkulan şeydir. istemeden oluverebilen...

bazen ayrılırsan kendine bir zarar vereceğini düşündüğün için ayrılamadığın durumlar olur. veya ölümcül hastalığı vardır ayrılamıyorsundur. bazen de sevgilisi uzakta olduğu için hiç bir zaman düzenli ilişki yaşayamayan insanlar olur. genelde bu durumda olan insanlar istemesede bu hataya düşebiliyor.
35 yıl aynı yastığa baş koymuş, konuşmadan birbirini anlayan çiftlerden biri diğerini bir kalemde silip aldatabiliyorsa, sevgilinin aldatması da normal görülebilecek bir davranıştır.Tabii normal değildir, aldatanın kendini aldattığı gerçeğini değiştirmez o ayrı mesele.
çok yanlıştır. yazıktır, günahtır.
belki de bir noktadan sonra gerçekten kaçınılmaz bir durum olabilir. sevgi biter, kavgalar başlar. karşındaki hala sevgilidir. daha sonra seven, kavga etmeyen birileri çıkar. onu seversin, onunla sevişirsin.

sevgiliyi aldatmak, sevgiliye karşı sadece sevginin değil dürüstlüğün de bittiği durumdur.
sevgili aldatılmaz. aldatırlırsa sevgili olmaz. zati burda aldatılan şahsın kendisidir.
aşkın masumiyetini hunharca öldürmektir.erkek yaparsa bunu normal bir şeymiş gibi kabul eden bir toplumda yaşıyoruz, çuvaldızı kendimize batıralım biraz ve şu soruyu kendimize soralım "benim başıma gelse ben ne düşünürdüm.". bunun dönüşü yoktur, ve kadınlar hisseder. yapmayın, yaptırmayın...
sevgiliyi aldattığınızı sanırsınız fakat aldattığınız kişi sadece sizsinizdir.. aynaya her baktığınızda kendinizden nefret etmeyecek misiniz ya da karşınızdaki siluetin çok mu güzel işler başardığını düşünüp gururlanıcak mısınız.. hayır tam aksine kendinizi çok kötü hissedeceksiniz.. çıkarıp atmak gelecek içinizden o iğrenç karanlık geceyi.. zordur.. ama imkansız değildir.. herşey insanlar için içindir.. ve hatasız kul yoktur.. önemli olan hataları fark edebilmektir..
ilki hatadır, ikincisi suç.. o zaman mahkum olursunuz sonsuza dek vicdanın demir parmaklıklarına..
aldatan için müthiş bir ego tatminidir, aldatılan için derbeder edebilecek bir durumdur.