bugün

Eşini ad soyad kaydedenler bile var. Biraz ciddiyet.
(bkz: sevgilisini telefona adıyla şanıyla kaydeden erkek)
normal olanı yapan erkektir.

(bkz: ne diyem mesela mahmut mu)

kızın anası babası adını koymuş arkadaş. kıza aşkım sevgilim ismini koymamışlar dimi ayşe fatma hatice falan demişler.
(bkz: ad soyad tc no)
Doğru olanı yapıyordur.
doğaldır. hayatına giren herkese hatun, aşkım, birtanem, hayatımın anlamı diye hitap edip ayrılınca arkasından sikik sokuk konuşan ağız ishali olmuş erkekler de gördük. adınla hitap etse daha iyi. en azından o isim senin ismin. bir de sonuna iyelik ekini koyuyorsa bas bağrına o adamı, üzme.
aşkım falan cıvık gelir tamam da kadınım hatunum falan diye kaydetseler bari.
Bı kere yanina kalp koymuştum . Dedim bu ne AMK liseli ergen gibi 2 dk sonra sildim. Sade isim yeterli. Ya da sevimli bir lakap olabilir japona benziyorsa japonum gibi...
Benimdir.
Onu ne kadar sevdiğimi kendisi bilse yeter, milletin yanında telefon ekranında canişkom ❤️ yazısı çıktığında kimse aa ne güzel seviyor demez veya umurlarında da olmaz. Kimseye de bunu göstermeye gerek yoktur. O bilsin yeter.
Belki kendisini kaydetmemi istediği bir hitap olursa ve söylerse o zaman öyle kaydederim.
gayet normaldir çokta abartmaya gerek yok.
ben aa diye kaydediyorum.
(bkz: ad soyad tc kimlik no)
Dert edilecek bir mesele değil ama sevgilisiyle ciddi düşündüğünü belli etme açısından daha marjinal olunabilir. Hatta başına sayın da getirse hiç bir karışıklık kalmaz.
eşek kadar adam aşkılofoloşkoloşko diye kaydetse daha mı hoş olurdu yani?

her şey zamanında güzel gençler. ergenliği üzerinizden atmanız gerekiyor artık.

büyüyün biraz. gerçek dertler, sorunlar edinin kendinize.

millet aç.
samimiyet duygusu gelişmemiştir. benim gibi.
Adıyla soyadıyla kaydettim şimdiye kadar hep. Bunda da bir sorun görmedim. Aksine abuk sabuk sıfatlar ile kaydetmek aşırı laçka geliyor.
Olması gereken budur. Ad soyad kombini yeterli.
Açıkçası bu benimdir, isim soyad şeklinde kaydetmişliğim dahi vardır.

Ambalajı sevenler hazzetmeyebilir. Ön yargılar ve yaşanmamış duyguların geç tezahürü sizi süslü etiketlere itiyor. Yoksa isim en güzel hitaptir yüreğinde hissedene.
Ne önemi var ki telefona nasıl kayıt ettiğinin ? Bırakın kalbine başka eklerle kaydetsin.
Onun en azından sevgilisi var denilebilecek erkektir.
Benimdir. Hitap sözcüklerinden hiç haz etmem. Hepsi yapmacıktır.
(bkz: ne diyem Mahmut mu diyem)

Dürüst insandır.
Cıvık değildir, o aradığında ekranda kocaman başkalarının görebileceği şekilde “aşkitom, bıldırcınım, hatunum, minnakım” tarzı saçma sapan şeyler görmekten haz etmiyordur.

Çalan bir telefonda, “ hayatımın anlamı” yazdığını görmüşlüğüm var.

Abartmayın lütfen, hayatından çıktı diye hayatı kararan kaç kişi var.

En iyisi isim soyisimle kaydetmek ve kartviZite belirleyici sıfatı yazmaktır. Hem siriye söylediğinde karışıklık çıkmaz.
soğuk insandır. boşa kasıntılıktır. iş arkadaşın mahmut kadar değeri yokmu lan sevdiğinin ? tamam aşkitoşgilim falan yazmada orijinal bişey bul işte. onuda benmi söyliyim.
Olması gereken bu değildir de nedir. Sevginizi kaydetme şekliyle mi ölçeceksiniz. Ha benim eski sefgilim isim okul diye kaydetmişti o yüzden de bi nefreetim var ama olsun. Allahın cezası.