bugün

herhalde hormonlarında bozukluk olan ve yahut müthiş bir iradeye sahip üstün insandır.
yanlızlığa alışmış insandır
eski sevgilisinden yediği kazıklardan ötürü sevecek bir kalbi kalmadığı için böyle mutludur.
yalnız yatmaya da alışmıştır.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/sevgilisi-olmadığı-halde-mutlu-olan-insan/
kendisiyle barışık insandır.neden benim de sevgilim yokdemeyip, etrafındaki diğer güzelliklerin ve özgürlüğünün farkında olan kişidir.
(bkz: denemeye inanmak)
aşkı, sevgiyi, sevgiliyi herkese yakıştıramayan, seçici bir karakteri olan, zamanı geldiğin de zaten aşkı, sevgiyi bulabileceğine inanan, sevgili sıfatını herkese yakıştırmayandır.
tek başına da bir bütün olabilen insan.
mutluluğu aşk, sevgi, flört, kur vs. sanacak kadar banel olmayan insanlardır. sevgililer gününde tribe girmezler mesela, "neden benim sevgilim yok lan" diye üzülmezler öyle. odundurlar sanırım biraz, ama olsun bundan rahatsız değillerdir. mümkün olacak bir şey varsa muhakkak zamanının geleceğini bilirler, henüz gelmemiş gelecek zamana trip atıp küsmezler. akışına bırakabilmişlerdir bir şekilde hayatı, iyi ki vardır onlar.*
mutsuz edecek bir sevgili yerine kafası ferah olduğu için sevinecek kişidir. sevgili dediğin sadece bir gün değil her gün yüzünü güldürür. yoksa ne anladım ben o işten.
sevgilisi olduğu halde mutsuz olan insana nispet yapandır.
mutlu olabilmek için başkasına ihtiyac duymayan insandır.
sevgilisi olup da mutsuz olan insandan daha iyi bir durumda olan insandır.
yaşadığı hayatın kıymetini bilir, hayat sadece sevgili demek değildir.
hayattaki önceliğinin sevgili olmadığını anlayan insandır.
mmutluluğu başka insanlarda aramanın saçma olduğunu anlayan insandır kendileri.
kendiyle barışık.
en mutlu insandır. hiçbir zaman terk edilmeyecektir.
(bkz: ben)

mutlu olmak için sevgiliye gerek duymayan insandır.
he olunca ayrı mutlu olursun, ayrı meseledir.
mutlu olmak gibi pek çok şeyle sağlanan, ya da kendiliğinden gelen bir olguyu; sadece sevgilisi olmasına bağlamayan mantıklı insandır.
(bkz: Azıcık aşım dertsiz başım)
(bkz: nefes aldığına sevinmek)
Özenilmesi gereken müthiş insandır. Yaşama sevinciyle doludur.
Mutlu olmak için başka birine ihtiyaç duymayan insandır. Hayatta mutlu olabilmek için illa bir sevgiliye ihtiyaç yoktur. insan hayatında dostları ve ailesi olduğu sürece sevgilisi olmadanda mutlu olabilir. Garipsenmemesi gereken bir durumdur.
(bkz: uçan pembe filler)