bugün

bildiğin gazoz, ben küçükken zup diye okurduk hatta. bunun karakteri fruko kaptı şimdi, yalnız ayıp etti bal gibi de seven up'ın maskotu lan işte o!
coca cola company'e ayar vereceğim derken ayarın kralını alan silik firma.
7 nin yukari cikmasi icin sölenen bisi.. ama o kadar yirtinmasina ragmen sekizin altindan kalmistir..
bir türlü kitleselleşememiş bir markadır. kimse bir seven up alayım demez misal**.
zamaninda bakkal amca "ZUP" dedik mi verirdi. anlamazdi seven up falan.
(bkz: sprite)
zamanın en lezzetli gazozlarını üreten marka. şuan hala tek tük görüyorum ama pepsi kontrolünde ve eski tadından eser yok!
deniz kenarında bizi bulmak için cepten arayan arkadaşa verilen tariftir.
-kemal, üç tane coca cola şemsiyesi varya hani kıyı cafenin orda, onların yanındaki seven up şemsiyesi bizimki, bekliyoruz.
-aradan 20 dakka geçer kemal arar.
-seven up yazan şemsiye memsiye yok burda yaf. coca colaların orda zup yazan şemsiye var, neresinde kalıyo onun?
diğer markalar kadar bilinmese de içlerinde en iyisidir.yaygın olmamasının sebebi reklam yapılmamasıdır.limon aroması tam ayarındadır.büyük marketlerde bulunur.
Bir meşrubat firması reklam yapmak istiyormuş.
Bir reklam şirketine gidip kendi ürünleri için bir reklam yapması istemiş ama nasıl bir reklam olacağına reklam şirketi karar verecektir.
Toplantı günü gelmiştir meşrubat firması reklamı beğenirse alacaktır. reklam şöyledir :
- pamuk prenses ve 7 cüceler bir gölün etrafında oyalanırken pamuk prenses ben gölde yıkanacağım arkanızı dönün ben suya girince dönersiniz demiş. cüceler arkalarını döner ve pamuk prenses soyunur tam göle girecekken bir kurbağa suya atlar.
cüceler de su sesinden prensesin göle girediğini sanar ve arkalarını dönerler.
cüceler çıplak prensesle karşı karşıyadır ve reklam orada kesilir ekran kararır ve kocaman beyaz yazı gözükür

SEVEN UP!
bir zamanların efsane gazozudur 7up. kendisi zup olarak akıllarda kalmıştır ve her daim öyle hatırlanmaktadır. tadı eskiden sanırım daha iyidi, günümüzde pek öyle her yerde bulunamaz. büyük avm lerde belki rastlarsınız zup' a. yinede tarafımca tercih edilen favori gazozdur.

http://www.99pstoresltd.c...ducts/large/640%207up.jpg
nostaljik çocukluk içeceği.
yalansın seven up.

bir niğde bir uludağ değilsin.