bugün

var böyle şeyler hayatta...

sen onu koyacak yer bulamazsın. kırılmasın, incinmesin diye kanadı kırık titreyen serçeler gibi avucunda taşırsın. daha çok açarsın bazen nefes alsın, gökyüzüne baksın; daha çok kapatırsın üşümesin, avucunun sıcağıyla ısınsın. aradan aylar, yıllar geçer. yaralarını sararsın, iyleşmeye başlar. kanatlarını hafif hafif çırpabilmektedir artık. zamanla daha da yükseğe uçar. bir sabah bi uyanırsın. pencerede kahverengi tüyü kalmış. uzaklara bakarsın ama yoktur. her gün pencerede beklersin ama gelmez. onun yokluğundan başka bi şey yoktur elinde.

sevdiğin insanın da bu kuştan farkı olmaz bazen. seni sahiplenmez. aramaz, sormaz. kuş uçmaz kervan geçmez hanlara döner kalbin, öksüz yetim kalır.

düşünüyorum da başkası var diye mi hayatında bütün bunlar? gerçekten karşılıksız bile olsa milyarlarca insan arasından onu içinde yaşatan birine sahip çıkmayacak kadar nasıl sevmez insan kendini anlam veremiyorum. hani bu başka bi şey. o insanın yüceliğini, niteliğini çok iyi anlatır.

var böyle şeyler hayatta, her şey kendini sevmekle başlar. kendisini seveni sadece kendisini sevdiği için bile olsa tutup bırakmayanlar, ona toz kondurmayan, kenarda köşede saklayan sevilmişliğine sahip cesur insanlar var. bu yüzden çok saygı duyuyorum onlara. gerçek sevgi ve mutluluk onların yanında....
Duygulandırmıştır.
Sen cok seviyorsun diye karsindakinin de seni cok sevmesini bekleyemezsin. insan sevdigini sahiplenmek ister. Belki bazilari iyi beceremez ama onun da sevgisi yeter. Cok sevdi diye karsindakinin de onu oyle sevmesini isteme hakkini kim veriyo insana. Var mi boyle bi hak. Sevmiyor oglum iste. Sahiplense, yaninda dursa nolur. Gecin, siradakine gecin.

Ayrica bazen bazilari sahiplenmemekten de beter seyler yapabilir. Kirabilir, dokebilir. incitir. Sevse de bazi seylerini, yapmak zorunda kalabilir.Onu da senin icin yaptim der. Sahtekar da olmaz. Hakkidir. Ona o hakki veren de karsindakinin cok sevdi diye, ondan, onda olmayan seyi isteme hakkini kendinde bulmasidir. Baskasini sevin. Haksizlik etmeyin. Huzur verin, huzur bulun.
Kısaca bencillik tarafıdır sevginin. Sevgi karşılık ister. Ilgi ister.
Seni Sahiplenmeyen seni kullanmak için yanındadır.
ayrılık getirir. ayrılık şarttır. sana sahiplenmeyen insan ne sevilmeye layıktır. ne de seni seviyorum dese de inanılmaması gerekir. seven sahiplenir. seven kıskanır. sen onu kıskanıyon diye de sana kızmaz. bu hoşuna gitmelidir. ayrıl şekerim hemen.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar