bugün

verem olduğunu düşündüğüm sanatçı. aksi halde buhttp://www.youtube.com/watch?v=YUV9STlZvTM kadar içten söylemesi mümkün değildir.
türkiye'deki en güzel türkücüdür.
çenesi biraz düşük olsada sesiyle,fiziğiyle kendisine hayran bıraktıran sanatçı ablamız.
son albümü zemheriden ötesi bahar için çektirdiği fotoğraflarla beni hayal kırıklığına uğratan yeni nesil türkücümüz.

buyrun: görsel
bir dönem ferdi tayfur şarkılarını da yorumlamış. altyapıya hakkını vermiş.
ferdi tayfur şarkılarını hakkıyla seslendiren kadın sesi azdır.
kendisine saygım biraz daha arttı.
http://youtu.be/vgUQ_nSK36M

edit: başka bir sevcan da olabilir bilemedim. youtube nin yalancısıyım.
genç nesil türk halk müziği yorumcuları arasında zara ve nazlı öksüz ile birlikte her daim ilk üçümde olacak olan sanatçı.
ferdi tayfur şarkılarını yorumlamış ya, başka türlü bakmaya başladım, sesine ve sanatcılığına.

ferdi yi taklit etmemiş, almış şarkıyı ne hisediyorsa öyle söylemiş, sesinde ciddiyet var, çok ta güzel olmuş.
bir ferdi hayranı olarak zaman zaman ferdi yerine onun yorumlarını dinlemeye başladım.

gelelim nacizane tavsiyemize, ferdi tayfur şarkılarını daha derinlemesine incelesin, hepsini yorumlasın ve o şarkıları söylerkenki ciddiyeti hiç bırakmasın. çok azda sesini inceltsin. ama çok az.
canimdan can istesin vermeyen namussuzdur. o bir melek o bir huri.
ferdi tayfur şarkılarını yorumlayan sevcan, sevcan orhan değildir.

sesinden falan anlamadınız, sağırsınızdır; olabilir. ulan youtube'daki klibe ilişim vermişsiniz; gözünüz de mi kör? hem kör hem sağırsanız bu başlıkta ne geziyorsunuz, el insaf!

(bkz: göz var izan var)
kıçını başını açıp kendini sanatçı gören orospuların magazin programlarında cirit attığı günümüz türkiyesininde, sanatçı ünvanını hak eden sayılı isimler arasında olan sanatçıdır, ayrıca itü türk müziği devlet konservatuarında üslup ve repertuar dersleri vermektedir.
işte sanatçı böyle olması gerekir dedirten, kaliteli olduğu için diğerlerinin bayağılığını ortaya çıkaran, güzel olmak için soyunmanın gerekmediğini gösteren türk halk müziğinin yeni mihmandarı.
sanatçı kelimesinin tekrardan gündeme getiren halk müzisyeni. yüzünden gülümsemeler eksik olmasın.
Burnu ile barışık hatun. Güzel mi güzeldir ama. ancak biraz basenden zayıflaması gerekli.
istiklalde mektup türkü barda çıkar genelde salı geceleri ama her salı gecesi değil.Canlı müzik parası istiyorlar kişi başı 20 lira ama canlı performansı iyidir.Güzel türkü söyler okulunu akumuş trtde ustalarla çalışmıştır.Kendisi Erzincanlıdır.
harika sese ve güzelliğe sahip, erzincanlı ve alevi türkücüdür.
ali şan ile yan yana program yaptığı görülüp şaşırtan insan...
inşallah bundan da bir songül karlı yaratmaz televizyon dünyası.
zara seviyesinde kalması dileğiyle.
*
aşık mahzuni şerif'in çeşmi siyahım adlı türküsünü coverlamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=JzBmgCq14js

(bkz: aşık mahsuni şerif cover ları)
ferdi tayfur şarkılarını çokça söyleyen dişi insan kişisidir.
Sutyensiz, memeleri bıngıl bıngıl sallanirken yayın yapmadan asla bir songül karlı olamaz.
naif bir kişiliğe sahip olmakla beraber muntazam bir yaşantıya sahip. belkıs akkale modunda. umarım kendisini hiçbir zaman bozmaz. bir zamanlar songül karlı neydi ne oldu düşününce üzülüyorum. umarım bu güzide insan için aynı şekilde üzülmeyiz. her daim varolsun.
(bkz: Bahçada Yeşil Çınar)
türkülere sesiyle renk katar
kadife sese sahiptir kendileri.

beni ağlatmaya devam etmesini dinlerim.
Sesi, güzelliği ve pozitif enerjisiyle çok sevilen türk halk müziği sanatçısıdır. Tavırlarında yapmacıklığa kesinlikle yer olmayan, neyse odur diyebileceğimiz, kadın gibi kadındır efendim. Daha da ötesi yok.
türk halk müziğinin "cam fanus içinde itinayla muhafaza edilmesi gereken" eşsiz ismidir.

harika sesi, türkülere kattığı ruh, sımsıcak tebessümü, dinler yahut izlerken anında içinize işleyen müthiş enerjisiyle o bir kıymettir.

bu arada 82 doğumluymuş yaa, biraz daha erken öğreneydim kesin gider isterdim babasından ya neyse...
izlerken de, dinlerken de keyif veriyor insana. ayrıca çok da sevimli bi abla. yaptığı işin kalitesini korumaya devam ederse çok uzun süre zevkle dinlenecektir.