bugün

sakarya'nın bir ilçesi.üniversiteye yakınlığından dolayı genellikle öğrencilerin ikamet ettiği ilçemsi.
öğrencilerin ucuk fiyatlara ev kiraladığı *ilçe...üniversitelilere sahip olmasına rağmen o havaya girememiş ayak uyduramayan bir ilçe...
sakaryanın en yaşanılabilir semti. bir gün eve çıkarsam* ikamet edeceğim yer.
Yeni gola sitesini içinde bulunduran dandik ilçe.Can sıkıntısından ders çalışamaz ve altan sürekli ders alırsınız.bunun sebebi serdivandır.dahada genel yaparsak sakaryadır bunun nedeni.öğrenciye hitap edecek hiçbirşey yapmamayı ödev edinmiş ilçe ve il..
kişi başına en çok mobilyacının düştüğü yerleşim yerlerinden biri.
atatürk kız ögrenci yurdunun bulunduğu Sakarya semti.
gecenin bir yarısı 3 kişiye 7 kişi dalacak kadar delikanlı(!)ların bulunduğu sakarya nın bir belediyesi... kampüs yolu üzerinde olmasından dolayı öğrenciler için ideal bir yerleşim yeridir... bir de gece yarısı sigara bitince, polis karakolu nun önünde nöbet tutan polis abilerden sigara temini yapılabilir...
bir ara apaçi tiplerin takıldığı, daha sonra apaçilerin bile gidilmesine razı olnunacak bir hale gelen nargile içmesi çok keyif veren bir cafe. manzarası felan diğer nargile kafelerine göre güzel ama kurtlar vadisinden kaçan bütün tipler buraya toplanmış maalesef.
eskişehir deki kürdü, -pardon türkü- bar.
Sakarya'da öğrenci* ağırlıklı kişilerin ikamet ettiği mekan.
Çark Caddesi bana hitap etmiyor zaten ev kiraları da pahalı,
ben öğrencilerle iç içe yaşamak istiyorum,
akşamları batak oynamak bana yeter,
geceleri çok acıkmam ama acıkırsam Köfteci Hüseyin'den yiyebilirim,

vs vs.

diyebilen Sakarya Üni. öğrencilerinin yerleşim mekanı.
eskişehir in türkü kafesi.
hakikaten divanları da bulunur ki ayakları uzatıp türkülere eşlik etmek çok keyiflidir.
"ilk randevu" mekanı.
son 5 ylda inanılmaz derecede gelişme gösteren serdivanın çiçeği burnunda ilçesi. okula başladığımız yıllarda mısır tarlasıydı serdivan denen yer. şimdi villa tarzı evler bile var. şaşılası iş valla
öğrenciyken belde, şimdi ilçe olan, 1999 depreminde bayağı hasar görmüş * ve sakarya üniversitesi esentepe yerleşkesinin bulunduğu yer. burası sakarya'da öğrenciyken şu mahallelere sahipti:

istiklal *, bahçelievler *, beşköprü, esentepe, kemalpaşa, 32 evler, arabacı alanı, orta ve vatan. benim zamanında köy olan aralık, kazımpaşa ve köprübaşı artık mahalleye dönmüştür. burada daha sonra hamitabat (pınar) ve reşadiye mahalleleri * kurulmuştur.

burası şu köylere sahiptir: aşağıdereköy, beşevler, çubuklu, selahiye, kuruçeşme, yukarıdereköy, kızılcıklı, dağyoncalı, beşevler, uzunköy, meşeli, alandüzü, mahmudiye ve korucuk.
çark deresi ve demiryolu ile merkez ilçeden ayrılır. 100.000 civarı bir nüfusa sahiptir.
girişinde köfteci ismaili bulunduran sakarya ilçesidir. belli yerlerdeki lüx siteleriyle bilinir, kampüs yolu üzerinde olduğundan öğrenciler için idealdir.
mobilyacılar cenneti olan adapazarı'nin bir ilçesi.
sakarya üniversitesi esentepe kampüsüne yakınlığı sebebi ile genelde ögrencilerin tercih kılıp ikamet ettiği , yaklaşık 90 bin kişilik bir sakarya ilçesidir. belediye başkanlarıda bir karizmadır ki sormayın.
sakarya'da ki öğrenci cenneti.sait usta köftecisi,belediyesi,çay bahçesi,köftecisi ile öğrencileri bağrında barındıran güzel bir yerdir
Bütün kariyerini Sakarya üniversitesi ve öğrencilerine borçlu olan Sakarya ilçesi.
sakarya üniversitesinde okuyan öğrencilerin yuvasıdır.
Sakarya üniversitesi kampüsünün bağlı olduğu adapazarı'nın güzide semti. Üniversite kampüsünün buraya bağlı olması sebebiyle, öğrenciler ikamet etmek için en çok burayı tercih ederler. Son sene itibariyle açılan kafeler ile öğrencilere daha çok hitap etmeye başlamıştır.
türkiye' nin akıllı kenti ödülünü almış ilçe, depreme en hazır ilçe diyola ama bana kalırsa daha yıkılması gereken eski binalar var, çok değil 3 5 tane.
Türkiye' nin villa kent' i olma yolunda hızla ilerleyen Sakarya ilçesi. Kat yasağının tek olumlu şeklidir Sakarya' ya.