bugün

''seni bir serçenin gözyaşı kadar seviyorum, şimdi sen o kadarcık mı? diyeceksin ama bilmiyorsun ki serçeler ağladıkları zaman ölürler'' şeklinde yıllarca kafa skmiş, iyice geyiğe dönüşmüş ve etkisini çoktan yitirmiş, 12-18 yaş arasına hitap eden, görüldüğünde ya da duyuldugunda kusma etkisi yaratan banal cümledir.

şahsen biri bana sevgisini bu cümleyle ifade etse... *.

-seni bir serçenin gözyaşı kadar seviyorum ahmet
-sevme beni ayşe sevme a.q, sen kesin ismail yk da dinliyorsundur
-ama ahmet
-git lan burdaaaan
-allah belanı versin, allah seni kahretsin, bana gelen sana gelsin
-hayatını... gaçma gız...
Aslında çok hoş bir aşk enstrümanıdır cümleler. Dilde başlar kulakta biter ama yürekte sızlar. Bir serçe nasıl gözyaşı döktüğünde ölüyorsa aşk bunun gibi gözyaşı döktürür, öldürmez ama sanırım daha beter eder. (Ha bu arada yaşım 25)
ilk duyulduğunda güzel geliyor evet bir hayat söz konusu. bir aşk ifadesi var. edebi yönü bile var belki.

ama çok melankolik...

arabesk...

kusma sebebi olmasa da artık itici.
ilk 1-2 defada sadece yüzü buruşturan daha sonraki duymalarda ortamdan koşarak uzaklaşma ya da koşturarak uzaklaştırma isteği uyandıran sözcükler güruhu. ismail yk ve cankan ile özdeşleştirmekteyim sürekli.
+ seni bir sercenin gozyasi kadar seviyorum aşkım.
- ben de seni en az bir timsahın gözyaşları kadar.
+ bir kapı önündeyim. sırılsıklam küçücük bir kedi gibi. üşüyorum al beni sıcaklığına. sevginle ısıt beni, sarıp sarmalasana.
- bir kanalizasyonuna çukuruna düşmüş gibiyim. her bir yanım bok. domuz gibi kokuyorum. parfümünden sıksana.
+hayvansın rıza.
oldukça büyük bir hayvan sevgisine sahip bir sevgilinin söyleyebileceği söz.
devasa bir geyik bir diğeri çin (bkz: eşşek gözlüm)
sevgili "seni bir timsahın gözyaşı kadar seviyorum" demediği için mutlu olunması gereken cümle.
türk kızına kurulmaması gereken sevgi ifade etme cümlesidir. kendileri trip atmaya sürekli meyilli olduklarından şu diyalog kaçınılmaz olacaktır.

-seni bir serçenin gözyaşı kadar seviyorum sevgilim!
+oha yani mert o kadarcık mı! hayvansın ya insan dünyalar kadar falan der!
-ama o manada deği..
+tamam mert kes sesini!serçenin göz yaşı kadar aşkını da gözüne sok!

o değil zaten kurmayın öyle cümle. o ne lan öyle arabesk arabesk! girmeyin o kadar melankoliye. illa bir şey söyleyecekseniz de adam gibi seni seviyorum deyin olsun bitsin!
sevgi sözle olan birşey değildir. söylenene değil de yapılanlara bakmak lazım.
Enteresan bir söylemdir.
duygusallığı boşver ki duygusal da değil de çok saçma lan. biri bana bunu dese önce bi gülerim sonra nasıl yani az mı bi pıt mı derim.
"bile sevmiyorum" dense daha doğru olur.
serçeler çok mu ağlıyor hiç mi ağlamıyor.
açıklayın lan.