bugün

aslında başlığın "sen önce okulunu bitir sonra bol bol evcilik oynarız" olması gerekiyordu ama iki karekter fazlası varmış.

ayardır efendim. bariz ayar. yaprak dökümü adlı dizide evi terkedip alıştığı zenginlikten vazgeçemediği için geri dönen, daha sonra da kocasının gönlünü tekrar alabilmek isteyen necla'nın cem'e
"annenleri de çağıralım hayatım boğaza gidelim" demesi üzerine cem'in ona verdiği "bugün çalışıyorum olmaz" demesi üzerine necla kişisinin "o zaman eve çağıralım onları, hem ellerimle onlara bir şeyler yaparım" demesiyle hiddetlenen cem adlı gencimizin kaşlarını kaldırıp bir hışımla söylemiş olduğu cümle.

hatta cem tam olarak şöyle dedi:

"sen de şu sınavlarına çalış, sen önce okulunu bitir, sonra bol bol evcilik oynarız."

o süt dökmüş kedi gibi mır mır cem'den böylesi bi tepki hiç beklenmezdi ama iki haftadır zaten necla cem'i çıldırtabileceği kadar çıldırtmak için elinden geleni yapıyor. cem de patladı tabii dayanamadı..

zaten necla bölümün başından beri cem'in gönlünü almaya çalışıyor, cem de burnundan kıl koparmamaya kararlı.

hepsinin üzerine kuyruğunu bacağının arasına sıkıştırmış köpek edası okundu necla'nın suratında ve "söyleyeyim de kahvaltıyı hazırlasınlar bari" dedi ve gitti.

hani ellerinle eve çağıracağın kaynanana yemek hazırlayacaktın sen?
bak kızım, o kadar lafı yedin cem'den hala kocana kahvaltıyı hizmetçilere hazırlatıyorsun. öyle "annenleri yemeğe çağıralım mı cem" diyeceğine git kocana en güzelinden bi kahvaltı hazırla, yatakta birlikte yapın falan; hiçbir şeyciğiniz kalmaz.
önce bolca sevişiriz, sonra okul biter, sonra evleniriz, sonra da birbirimize çok doymuş olacağımızdan ve bir gizem, olayın bir büyüsü zaten kalmadığından boşanırız demenin başka versiyonu sözdür. her haltın adını aşk koyduk, içine ettik.
yaprak dökümü dizisinde ki cem ile necla arasında geçen diyalog.