bugün

duymaya en çok ihtiyacım olan cümle.
(bkz: saçların dökülüyo)
(bkz: sanane mk)
çok sevilen söz. eğer tanıdığım bir kızı uzun süre görmüyorsam kilo almasa bile söylerim. çok güzle bozuluyor lan moralleri ahaha. o yüzleri düşüyor ya bir an, saniyeler içinde hemen gülümsemeye çevirip yeaa yuaaa diye ağızlarını büküyorlar, müthiş müthiş.
can sıkan soru, hele ki kilo verdiysen kafa göz dalasın gelir.
Rencide edici kelimedir. Ancak o kadar da büyütme

(bkz: cok şişko olmuşsun)
20 civarı ülke görmüş biri olarak sadece bizim ülkede hastalık derecesinde hemen hemen herkeste rastladığım, insanlara karşılaşınca daha ilk dakikada sorulan acayip, anlamsız ve kaba bir sorudur. gerçekten çok ilginç bir huy. acaba kendi mutsuzluğumuzu başkalarının canını sıkarak, kafasını karıştırarak mı telafi etmeye çalışıyoruz.
er kişinin hatun kişiye söyleyip kendi sonunu hazırladığı harikirik soru.
bayağıdır görmediğim bir kız arkadaşımın bana sarfettiği soruydu. bu arada arkadaş 1.57 boyunda.

ben de soruya cevap vermeden " ya sen hiç uzamadın mı?" dedim.
gıcık diye cevap verip uzaklaştı.

gamzecim burayı okumaktaysan senden çok özür dilerim. ama sen bana öyle birden sorunca kan beynime sıçradı.
kızlar için psikolojik travma sebebi.

(bkz: aşure kazanı gibi götün var)
uzun zamandır görüşmediğin birisiyle karşılaştığında söylenilen cümle. alıp almaman önemsizdir genelde sohbet böyle başlar.
en baba küfürdür.
uzun zamandır görmediğin birisiyle karşılaşıyorsan duyacağın cümledir. sohbet genelde böyle başlar.
benim berberim yapar bunu. o koltuğa her oturuşumda söyler bunu. istisnası yok. koltuğa değil de tartıya çıkıyoruz sanki.
kızları süt dökmüş kediye çeviren soru. almadıklarını ispatlamak için nasıl çırpınıyorlar, nasıl sevimlileşiyorlar sırf izlemek için bile sorulabilir.
duymaktan mutlu olacağım cümle ama genellikle senin boyun mu uzadı şeklinde sorular gelir bana.

-senin boyun mu uzadı kocaman delikanlı olmuşsun.
+ evet , uzadı. ( mutluluk )
- birazda enine gitsen iyi olacak.
+haklısın ( hayal kırıklığı )
-Tanıyamadım vallah ya sen kilo almışın, saçın dökülmüş, suratında şişmiş neolmuş sana? tövbe bismillah! gömleğinin düğmeleri patlayacak nerdeyse, pantolonda kıçını kabak gibi belli ediyor...
bu cümlenin ağızdan çıkmasıyla hatunun yanından kalkması saliseler içerisinde gerçekleşir.
Evet aldım cevabını vereceğim soru. Bir de sık yapılan kadın muhebbetidir. Almadım dersen de ısrarla kabul ettirilir.
birbirini sevmeyen kadınların cümlesidir.. ilk söyleyen kazanır, ikincisi o saaten sonra ne derse desin üste çıkamaz..
https://m.youtube.com/watch?v=X7dp3Llipn8
görsel

(bkz: ne dedin sen çat)
Üzülmenize neden olabilecek bir yorum belki hırs yapar zayıflarsınız.
Bir kıza sorduğunuzda anan kilo almış cevabıyla karşılaştığınız soru.
(bkz: küfür etkisi)