bugün

meraklı bünyelerin, sinir bozucu, yıkıcı soru cümlesidir.
-hayır sacmalama ben balıketliiimm *
insan kısmının dişisini oldukça sinirlendiren , olası kavga durumlarında olayları bambaşka boyutlara taşıyan bir sorudur. bunun bir versiyonu da
senin götün büyümüş tür
gıcık olduğunuz insanı kolayca gıcık etme politikası.
kilo alma sıkıntısı yaşayan bireye söylendiğinde neşeyle karşılanacak soru cümlesi.
- sen kilo mu aldın?
+ evet, ister misin?
genelde kız arkadaşların (nasıl arkadaşlarsa artık) biraz sinir bozmak ve birazda kendilerini tatmin etmek için sorduğu cevabı görüntüden belli gereksiz soru. fakat ilginçtirki bu meraklı arkadaşlar 12 kilo birden verdiğiniz halde 'sen zayıfladın mı' diye asla sormazlar ve hala kiloluymuşsunuz gibi davranmaya devam ederler.
hatun kişiliğe söylenildiği takdirde gelecekte çıkaracağımız "hayatımın en büyük 10 hatası adlı" kitabın 2. hatasını oluşturur ve ardından dır-dır diye adlandırdığımız gereksiz kadın çemkirişi dinlenmek zorunda kalınır...

+ aşkım sen kilo mu aldın ne?
- nasııı yaaağ!
+ yok hani öyle gözüktü gözüme bir an
- ya salih ne kilo alması 345gr verdim bile hatta
+ tamam aşkım ben zaten öylesine...
bitmez...

tanımı okudun bitirdin hala ilk hatayı merak ediyosun de mi?
onunla tanıştığım gün yaptım ben o ilk hatayı
söyleyen kişi muhtemelen kaşınıyordur, eğer bana söylüyorsa. dert etmesin kaşırım ben onu
yerine "sen kilo mu verdin" desen hiç bi'şey kaybetmezsin ama mutlu bir dost kazanabilirsin ey gafil! derim ben. *
tehlikeli bir durumda konuyu değiştirmek için elde tutulan joker sorusudur. örn:

- dur dur, ne dedin sen? ne yapmışım ne yapmışım?
- aşkım sen son zamanlarda biraz kilo mu aldın?
bir kadına yöneltilebileecek en sondan bir önceki soru. en sonuncusu da "yaşınız kaç?"tır.
kız arkadaşa söylendiğinde ayrılık sebebi olabilir.
insanları kilosuna göre değerlendiren bir toplumun akla gelen ilk sorusudur. bazen nasılsın sorusundan önce de sorulabilir. verilecek en iyi cevap, susmak ve ortamı terketmektir.
he aldım. veriyorum kimse almıyor.
farkına varmak için ölçmeye gerek yok. zaten üste oturan giysiler giyildiğinden giysilerin dikişlerini görebiliyorsanız kilo almıştır. en iyisi susmaktır.
küfür edilse daha iyidir.
karsıdakini altüst etmeye yeminler edercesine söylenmis söz.
duyarsızca.
söyleyen kişiye göre etkisi değişen cümledir.
sevgili söylerse intahar sebebi olabilir.
-sen kilo mu aldın?
+evet biraz aldım. baksana götüm leğen gibi oldu.
-...
+eee?
-ya böyle olmamalıydı, bi terslik var.
bir bayana sorulmaması gereken bi sorudur.
-aa sen kilo mu aldın?
+tam tersi verdim. hem de beş kilo; 90 kiloyum artık.
-*^#?!*
sevgili dişiye söyleniyorsa kavgaya sebebiyet verebilir.

(bkz: danger)
(bkz: küfür etkisi yaratan sözler)
dikkatli bir insanın gözünden tabiri caiz ise öküz gibi yediğiniz gerçeğinin kaçmadığını anlamanıza, kilo aldığınız gerçeğinin kafanıza dank etmesine sebep olacak sorudur. ve gerçekliği oranında sinir bozucudur.