bugün

ahmet mekin ile bugünün saraylısı isimli trt dizisinde de oynamıştır.
zeki alasya'nın sevgilisi oalrak ünlenmiş, ayrıldıktan sonra da bir hayli kilo slmış olan, 1983 türkiye ikinci güzeli, şimdilerde kayıp kişi... özellikle hastane dizisi'ndeki rolü ile, bir sürü bünyenin ''aşık olma '' potansiyelindeki boşluğu hayli doldurmuştur...
en seksi hemşire karakterini canlandıran eski manken, zeki alasya'nın eski kadını.
bir zamanlar sadece gözleri güzel diye oyuncu yapılan kadın. ama zaten hala öyle değil midir ki, gözleri güzel, fiziği güzel diye tırnak içinde ''oyuncu''lar etrafta salınıyor. kimyalarıyla kimsenin ilgilendiği yok, sonuç işte böyle kayıp yüzler.
hastane dizisindeki halini 90'larda çocuk olanlar pek ala hatırlayacaklardır.
sürekli mini etek giyen, yüksek topuklu ayakkabılı, aptal sarışın modunda bir hemşire rolündeydi.

aslında epey güzel bir kadındır kendisi. o zamanlar incecik, sıfır beden bir şeydi. hatta o güzellikle zeki alasya'yla birlikte olması şok etkisi yaratmıştır beyinlerde. sonuçta çok genç, çok güzel, çok zarif bir hanımdı. zeki alasya ise, şişman, bodur ve yaşlı bir amcaydı bizim gözümüzde.
ancak son halini gördüğümde bir hayli şaşırdım, çünkü eski zarifliğinden eser kalmamış. kilo almış, yaşlanmış.

"şimdi nerelerdedir, ne yapar" diye merak edilen bir başka ex-ünlü.
güzel yüzlü, güzel gözlü bir kadındı. benim platonik aşkımdı. fakat benim bu platonik aşkımdan hiç haberi olmadı. zeki alasya ile birlikte olmayı seçti. kendisine uzun ömürler diliyorum...
güzellik yarışmasına katıldığında aile dramı yaşamış oyuncu. yanılmıyorsam babası abisini öldürmüştü çıkan bir tartışmada. yıllar sonra babası kent şekerlerinin bir reklamında oynamıştı yine yanılmıyorsam.
Gelmiş geçmiş en güzel türk kadını.
zeki alasya nın öldüğü şu günde ne düşünüyor diye merak ettiğim kadın.
hastane dizisinde suzan hemşireyi oynamıştır.

ayrıca uzun bir süre de zeki alasya nın sevgilisi olmuştur. onu en iyi yunak tanır.