bugün

ekonomi bilen doçent. annesi Füsun Sayek idi. 07.09.2014 tarihinde 783 oyla CHP PM'ye BYKP listesi 3. sıradan seçilmiştir.

http://sayek.bilkent.edu.tr/

https://twitter.com/selinsayek

https://www.facebook.com/selin.s.boke

http://tr.linkedin.com/pub/selin-sayek-boke/3/b97/46
chp'nin yeni genel başkan yardımcısı. ekonomi hakkında yazıları ve tv programları gayet ilgi çekici. işin doğrusu ben kendisinde yeni bir tansu çiller havası sezmedim de değil. buna karşın, kemal kılıçdaroğlu politikalarıyla c-hdp'ye dönmeye başlayan partinin en fazla meclis grup başkanvekili olabilecektir. kendisini böyle yetiştirmiş bir ismin mhp'de siyaset yapmasını isterdim. omurgalı ekonomik politikalar omurgalı siyasetle uygulanır zira.

5 yıl sonra gelen cedit: kendisi de c-hdp kafalı çıktı. mhp'de ise omurga kalmadı. diyeceklerim bu kadar.
Ekonomiyi insanlara Bilal'e anlatır gibi anlatan kadın. Tansu Çiller ve Kemal Derviş ile ekonomi programı açısından benzer değildir. Sosyal demokrat ekonomi modellerini savunmaktadır.
bilkentten eski hocam, şimdinin chp ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı. ali babacan'ın chp muadili gibi görüyorum kendisini. zaten kendisi, akpnin ilk dönem ekonomi politikalarını epey savunuyordu. şimdi chpde de tam olarak onu vaat ediyor. tabi bir kaç önemli değişiklik de var. bir takım yapısal reformlar da vaat ediyor.

tam bir sistem içi problem çözücü iktisatçı kendisi. klasik sol seçmene çok fazla hitap etmez ama bizde klasik solun ne kadar zayıf olduğunu göz önünde bulundurursak, iktisada olan ilgimizin zayıflığını hesaba katacak olursak, selin hoca gibi birisi doğru tercih gibi görünüyor teoride.

ama geçmişte çok gördük teorileriyle çok ciddi gelecek vaat edip de siyasete girince pratik çözümler üretmekte ve politikayı idare etmekte zorlanan akademisyenleri. bir tanesi davutoğlu zaten. tansu çiller de örnek verilebilir. ama selin hocanın bu trende uymamasını çok istiyorum gerçekten. umarım kendisi başarılı olur.
emine ülker tarhan'ın gidişinden sonra büyük bir atak yaparak k.k nun koltuğuna oturması gereken ekonomist.
Bu nasıl bir akıcı konuşmadır.
doğru söyle camdan mı okuyorsun hocam?
Chp'de öne çıkan, başarılı bir siyasetçidir.
uzun süreçte chp'nin başında olabilecek bir bilim insanı, siyasetçi. ikna ediciliğinin yanında, takındığı müstesna ve aynı zamanda kibar tavır ile etkileyici olabilmekte. siyasi geleceği hakkında hemen bir öngörü ortaya koymak şimdiden pek mantıklı değil. merakla izliyor olacağım.
ekonomi den çok iyi anlayan chp li siyasetçi. ayrıca o kadar iyi konusuyor ki insana kendisini dinletiyor. partinin başına geçsin çok iş yapar.
chp ye oy verme nedeni. yoksa hiçbirine güvenmiyorum.
gelecekte kemal kılıçdaroğlu nun yerine düşünülen, chp ye dayatılmış, hatta ileride ''yeni tansu çiller'' olarak sunulacak kişi. iyi takip edilip anlaşılması gereken biridir. batılı küresel sermayenin yeni truva atıdır.***
CHP 1 kasımdan sonra koalisyon ortağı olursa büyük ihtimalle bakan olacak kadındır. gerçekten Türkiye'nin ihtiyacı olan siyasetçilerindendir önümüzdeki yıllarda çok daha büyük görevlerde olacağını düşünüyorum.
Bakan olsun dediğim kadın.
chp'nin ekonomi vaadlerini anneye anlatır gibi anlatan kişidir.

https://www.youtube.com/watch?v=-IZllwgpumY
Bilkentte konuşurduk bu kadınla, süper ötesi insan.
açıkçası şu anki programda her şeyi çatır çatır gerekçeli olarak anlatan akıllı insan.
Emin olun bu ulkenin yonetim kademesinde gorev almis hicbir hainden daha hain, hirsizdan daha hirsiz, katilden daha katil olamaz.

Selin sayek boke'nin partisi daha birak iktidar olmayi koalisyon ortagi bile olamadi. Olmamis seylerin ustunden paranoya yurutecegimize bir olmuslara care bulsak daha rahat ilerleriz.
bir kez daha aşık olunan ekonomi kraliçesi.

nedense kaynak yok diye zırlayan akp'liler karşısına geçemiyorlar.
tansu çiller'i anımsatmasının dezavantajını yaşayan başarılı ekonomist. fırsat verildiğinde iyi işler yapacağı hissini insana empoze etmeyi başarıyor.
o böke soyadı yüzünden bir böke yaramaz

soyadı böke olan bir siyasetçi başa geçebilir mi aq ? kafadan anti pr çalışması kadının soyadı.kendisini az çok biliyorum ama soyadını görünce bir tiksinti geliyor istemsizce.

olmuyor selin hanım , selin sayek ismini kullanın kaldırın o böke soyadını , o nedir allasen yakışıyor mu senin gibi kadına.
Sürekli gelir dağılımı adaletinden, merkez Türkiye gibi kalkınma projelerinden , eşitlik, adaletten bahsettiği için liboş Kürtçü ve y-chp'li ilan edilen kadın. Çok özledik Baykal'ın, Sav'ın goygoylarını.
Akademik temeli guclu bir taze siyastci akademisyen.

Hakkida Buyukannemin tek takintisi pelesenk cumlesi:

Yuzune Ameliyatla gulus taktirmis.
IMF üniversitesinde okumuş (bkz: Duke Üniversitesi)de okumuş kişi ... zorla politika yaptırılan kişidir aynı zamanda.
diğer bir örnek : (bkz: kemal kılıçdaroğlu)
malum çevreler tarafından parlatılmaya çalışılan yedek guguk kuşudur. böyle olur... zamanında tansu çiller böyle parlatıldı, kılıçdaroğlu böyle parlatıldı.

http://www.sozcu.com.tr/2...-ihtiyacimiz-var-1069343/

siz bakmayın atatürk'lü, devrimli sözlerine. şu sıra malum olay sebebiyle guguk kuşları biraz sıkıştılar sebebi odur.

bildiğiniz blairci bir tiptir. dünyada sol yükselirken, bunlar hala kokuşmuş, iflas etmiş blairci politikaları savunur.
Bu arkadaş bir Arap hristiyanı. Aynı zamanda da bir Amerikan vatandaşı. Ankara doğumlu da değil, Amerika'da doğduğu için Amerikan vatandaşı. Bunu saklama gereğine odaklanın. Dini inancı felan benim umrumda değil. Asıl olay bu vatandaşın Türk olmaması. Şimdi birileri çıkacak din dil ırk felan diycek ama hayır kardeşim. Burası ulus devlet, ırk çorbası Amerika değil. Sen Rusyada ya da Avrupada bir Türkün milletvekili ya da muhalif partide bakan yardımcısı olduğunu göremezsin. O Almanyadaki Cem denen eleman zaten Türk düşmanı, onu o nedenle o partide bulunduruyorlar yoksa konuşturmazlar bile. Ben başlarda bu Arkadaşı Ermeni sanmıştım malum CHPKK Ermenilerle dolu. Ama değişen birşey yok. Türk olmayan bütün unsurlar her zaman olduğu gibi Türklüğün aleyhine çalışıyor. Ben bunları yazarken edindiğim bilgileri birkaç kaynaktan doğrulattım. O nedenle isterseniz sizinle de paylaşabilirim. iyi akşamlar.