bugün

%95'i yörük türkmen olan türk topluluğudur.
şahsımı bünyesinde barındıran topluluktur.

sarı bir babaanne ve dededen olma sarı bir babaya sahipken, esmer bir annenin genlerini taşımamdan mütevellit, genelde benzetilemediğim göçmen topluluğudur ayrıca.
Uyanık, para göz ve yeri geldiğinde çok güzel yalancı olabilen insanlardır. istisnalar elbet vardır ama benim şimdiye kadar tanıdığım her selanik göçmeni böyleydi. Neden sadece selanik onu da bilmiyorum.

Üzülüyorum böyle olunca zira ilk örneğim kendi ailem, akrabalarım. Canayakın oldukları kadar dedikoducu olmasalar, hoşsohbet oldukları kadar kindar olmasalar, misafirperver oldukları kadar riyakar olmasalar... Kabul edilebilirler. Gerçi ben her şekilde kabul etmek zorundayım ama olsun.
Özbe öz selanik göçmeniyimdir. Köy olarak Atatürk ün dayısı ile aynı köylüyüzdür. Bazı akrabalar gidip bakmıştı eski memleketimize.
hani benimdir diye demiyorum ama erkekleri çok yakısıklı olur kızları da genelde çok güzeldir.
sarışın mavi gözlerinin kaynağı kıpçak Türkleriyle alakalıdır.
Nerde kardeşim bu insanlar. Çoğunuz ilinizden bile dışarı çıkmamışsınız.

Twitterda dönen tek olay, yok babannem ölmemiş, yok dedem hala yaşıyor. Olum hani la Selanik??
akp lidirler. osmanlı sayesinde toprak ve yurt sahibi olduklarını düşünerek atatürk'ü sevmezler.
çevremdeki bütün selanik göçmenlerini gözlemleyip teyit ettiğim durum.
Vatan sever namuslu insanlardır Rumeli göçmeni kim varsa pis işlere girmemiştir.

Anadolu çomarlarını görüyoruz videolardan vatan millet diye diye ne bokları yemişler ne şerefsizlikler yapmışlar.
batılı çomar olarak bilinen güruhtur. göçmen olarak söylenen kim varsa sevmem çünkü bunlar bi savaşa girmemiş atanın verdiği toprakları satarak geçinip gidiyorlar hem de öyle küçük paralar değil milyon dolarlardan bahsediyorum.
Göçmen değil bu ülkenin insanıdırlar

Göçmen başka bir ülkeden gelip yerleşenlere denilir misal Çin'den bir adam çıkıp Türk vatandaşı olursa o adam göçmendir

Gel gelelim Balkan "göçmeni" dediğimiz kişiler zaten hali hazırda Osmanlı vatandaşı olup yıkılmadan evvel kaybedilen Osmanlı topraklarından kaybedilmemis topraklara göç eden insanlardır.